"גבירותיי ורבותיי, אני מבקשת את תשומת לבכם", אמרה הדיילת של חברת יו.אס. איירווייס לנוסעים שעמדו להמריא מפילדלפיה לרפובליקה הדומיניקנית. הדבר הבא שקרה נראה לקוח מסרט אימה, כשאנשי משטרה ורפואה עלו על המטוס וזאת מחשש שאחד הנוסעים נושא את נגיף האבולה הקטלני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בתגובת שרשרת מצערת לבדיחה שסיפר אחד הנוסעים, שטען בפני היושבים לידו כי הוא חולה בנגיף הקטלני שכבר גבה את חייהם של קרוב ל-4,000 בני אדם באפריקה, ומאיים להתפשט כעת גם במערב. הדיילת במטוס ששמעה על הנוסע, דיווחה על כך לקפטן שיידע את גורמי הרפואה בנמל התעופה.

"זה עלול להיראות גרוע יותר ממה שזה באמת", אמרה הדיילת לנוסעים בסרטון שהועלה תוך זמן קצר ליו-טיוב. "אני עובדת במקצוע הזה כבר 36 שנה ואני חושבת שהאדם שאמר שהוא חולה הוא אידיוט, אבל ייכנסו לכאן אנשים לבושים בבגדים מיוחדים, אנא תנו להם לעשות את עבודתם ותודה על הסבלנות".

לצלם או להגן על הפנים? (צילום: יוטיוב)
לצלם או להגן על הפנים? | צילום: יוטיוב

בשלב הזה נכנסו למטוס הצפוף מספר אנשים לבושים בחליפות מיוחדות שנועדו למנוע הידבקות במחלה. הנוסעים ההמומים נראים בסרטון כשהם מכסים ביד אחת את פיהם וביד השנייה דואגים לתעד את האירוע המבהיל בטלפון הנייד, וזאת על מנת שלא להחמיץ את הרגע הסוריאליסטי.

העובדים בחליפות הכחולות ניגשו לאיש שהבדיחה שלו הפכה לטראגית ותחקרו אותו במשך דקות ארוכות על הנסיבות שהביאו אותו לומר את הדברים שגרמו לבהלה. בסרטון שהועלה לרשת וכבר צבר מאות אלפי צפיות הוא נשמע אומר: "בחייכם, רק סיפרתי בדיחה".

בחברת התעופה האמריקנית התנצלו מאוחר יותר בפני הנוסעים על אי הנוחות שנגרמה להם, בין היתר לאחר שהטיסה עוכבה למשך יותר משעתיים על הקרקע עד שהוסר החשש. בחברה הדגישו כי הם מתייחסים לנושא במלוא הרצינות ופעלו על פי ההנחיות הנדרשות מהם על פי גורמי הרפואה האמריקניים.