ההתנקשות בשני העבריינים במקסיקו סיטי - פרטים חדשים: בכלי התקשורת במדינה מתפרסמים היום (שישי)עוד ועד פרטים חדשים על הירי וממהם עולה כי מדובר בפעולה מתוכננת. בתיעוד ממצלמות האבטחה שהוצבו במסעדה בקניון - נראית הנאשמת ברצח הכפול מבצעת את הירי באזור הומה אדם. בתיעוד היא יושבת עם אדם נוסף, מתגנבת יחד איתו מאחורי בן סוטחי ואלון אזולאי, ואז היא והוא שולפים אקדחים ופותחים באש הקטלנית - ואז נמלטים בחסות ההמולה שנגרמה בעקבות הירי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מחקירת ההתנקשות עולה כי דקות מספר לפני הרצח, וכהסחת דעת, נורו מספר ירייות מחוץ לקניון בו התרחש האירוע. הירי בוצע כהסחת דעת כדי להסיט את תשומת הלב של כוחות הביטחון שנמצאו בכיכר. הירי התבצע בכדי לאפשר להמתנקשים דרך פנויה דרכה יוכלו להתקרב לקורבנות מבלי מפריע.

פעולת הסחת הדעת:

מהרכב ירד אדם עם נשק, וכיוון אותו אל שני שוטרים ששמרו על הכיכר. על פי החקירה הוא מתעמת עם השוטרים שם ואף ומבצע מספר יריות לעברם. באותו זמן, השותף שלו, הנהג של המכונית, יורד מהרכב כשהוא חמוש ומתחיל לחפות על השותף שלו.

בפעולה זו משכו שני השותפים את תשומת הלב אל מחוץ למסעדה על מנת לאפשר לאספרזנה לבצע את ההתנקשות.

על פי העדויות, שמונה דקות לאחר מכן, שני הישראלים שהיו במסעדה בשולחן באזור המעשנים יחד עם אישה נוספת, ושתו כוס יין, הופתעו על ידי שני המתנקשים שירו לעברם מטווח קצר. בשלב זה בוצע הירי הקטלני כשמחוץ למסעדה מחכה לאספרנסה גוטיירז רוג'אנו, אותה אישה מקסיקנית שנעצרה בחשד לירי ולשותפה רכב המילוט.

במקביל לפרסום התיעוד, אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, שאמרה בתחילה שביצעה את הירי בשל "רקע רומנטי", הודתה בחקירתה שמדובר ברצח שהוזמן מראש - ולדבריה קנתה את הנשק ב-7000 פזו (כ-1300 שקלים).

שני הנרצחים מוגדרים יעדים של משטרת תל אביב, כשסוטחי מוגדר בכיר ורק לאחרונה השתחרר מהכלא. גורמים במשטרה כאן בארץ ובמקסיקו נוטים לבטל את הטענה שלפיה המניע לרצח היה קשר רומנטי של החשודה ברצח עם בן סוטחי, אלא מדובר בחיסול חשבונות במסגרת מלחמות עבריינים. 

בן סוטחי, אחד הנרצחים
בן סוטחי, אחד הנרצחים | צילום: חדשות

לפני 5 חודשים השתחרר סוטחי מהכלא לאחר שריצה 17 שנות מאסר בשל הרשעתו בניסיון הרצח של מני אסלן - בנו של העבריין יחזקאל אסלן. בשנת 2001 הוא ברח מהארץ, יחד עם שותפו לתא ארז אקרישבסקי - שהוסגר רק אתמול ממקסיקו לישראל. הוא נתפס במקסיקו והוסגר לארץ בשנת 2005. הסכסוכים העיקריים שהיו לו הם עם אנשי ארגוני הפשיעה של יוסי מוסלי וערן חייא.

במשטרה מעריכים שסמיכות המקרית - הרצח הלילה, והחזרתו של ארז אקרישבסקי, לפנות בוקר היא מקרית בלבד ואין קשר בין המקרים.

הבוקר פורסם כי שני ישראלים נורו למוות במסעדה במרכז קניות במקסיקו סיטי. הירי בוצע אתמול אחר הצהריים ואישה בת 33 נעצרה. קונסול ישראל במקסיקו יצא לתחנת המשטרה בעיר כדי לנסות לברר פרטים על האירוע.

על פי החשד, אישה בשם אספרנסה הגיעה מלווה בשני גברים נוספים למסעדה והחלה לירות, כך נמסר מהמשרד לביטחון אזרחי בעיר. ככל הנראה שני בני אדם נוספים, לא ישראלים, נפצעו כתוצאה מהירי.

ממשרד החוץ מאשרים כי בתקרית הירי במקסיקו סיטי שהתרחשה אתמול בשעות הלילה נהרגו שני אזרחים ישראלים. מ"מ קונסול ישראל במכסיקו, אלי לוי, יצא למקום האירוע מיד עם קבלת ההודעה על התקרית, ופעל מול הרשויות לבירור זהות הנפגעים הישראלים. ברשתות החברתיות התפרסמו סרטונים שצולמו על ידי סועדים במסעדה בה התרחש הירי. בתיעוד ניתן לראות סועדים ומלצרים משתטחים על הקרקע ומסתתרים מתחת לשולחנות, עד שנגמר הירי.