דיילות לוטהאנזה - לא מתרגשות (צילום: רויטרס, חדשות)
דיילות לוטהאנזה - לא מתרגשות | צילום: רויטרס, חדשות

אזרח סרבי בן 65 התקשר בסוף השבוע האחרון למשרדי חברת התעופה הגרמנית "לופטהאנזה" וטען שיש פצצה על טיסה LH1411 שיוצאת מבלגרד לפרנקפורט. כתוצאה מכך, כל 130 הנוסעים וחמשת אנשי הצוות נאלצו לפנות במהירות את המטוס ויחידות מיוחדות של המשטרה הגיעו במהירות עם כלבים כדי למצוא את חומר הנפץ. לבסוף, הסיבה האמיתית לאירוע התבררה והיא הדהימה את כולם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגבר, שלא מזוהה בשמו בדיווחים על הפרשה, פגש שתי דיילות ברחובות העיר בלגרד. הוא שוחח איתן, שאל אותן על עבודתן, בירר על לוח הזמנים שלהן ושאל כל שאלה שתוכל למשוך את תשומת ליבן. הגבר הנחוש הזמין את השתיים לארוחת ערב, אך הן סרבו. כשהן נעלמו מאחורי שערי המלון שלהן, כמעט מיואש, החליט לנקוט בצעדים נואשים.

בחקירה, לאחר שנעצר, הוא הודה שרצה מאוד לפגוש את אחת מהדיילות וסיפר שלא הצליח למצוא אותה בשום מקום. בייאושו, הוא השתמש בפרט המידע היחיד שידע עליה - שהיא הוצבה על הטיסה ביום חמישי מבלגרד לפרנקפורט. בצעד "רומנטי" יוצא דופן, חסר סיכוי, החליט לפעול - להתקשר ולהגיד שיש פצצה על המטוס, רק כדי להשאיר אותה בעיר.

מטוס לופטהאנזה, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
מטוס לופטהאנזה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

כוחות הביטחון, כמובן, לא מצאו פצצה על המטוס. הם הורו לאסוף ולהחזיר את הנוסעים ואנשי הצוות למטוס, כולל הדיילת ששבתה את ליבו של הגבר הסרבי. מי שלא הצליח למצוא טיסה חלופית מוקדם, המריא לבסוף לאחר עיכוב רציני של 8 שעות בנמל התעופה.

התובע הכללי בבלגרד פתח בחקירה והצליח לזהות, די בקלות, את הטלפון שממנו יצאה השיחה המבהילה. ניידת יצאה ועצרה את הגבר באשמת הפרת סדר ויצירת פאניקה לחינם.