הפסקת חשמל נרחבת בניו ירק (צילום: רויטרס, חדשות)
הפסקת חשמל נרחבת בניו ירק | צילום: רויטרס, חדשות

הפסקת חשמל גדולה פגעה הלילה (בין שבת לראשון) בחלקים מרכזיים במנהטן שבניו יורק - וגרמה להשבתה של רכבות תחתיות, מעליות, רמזורים, שלטי חוצות ובתי עסק רבים באזור. הסיבה להפסקת החשמל הנרחבת: שרפה בשנאי בעיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התקלה התחילה בשעות הערב, שעון מקומי, באזור המידטאון ואפר ווסט סייד, והותירה כ-44 אלף תושבים בעלטה.

ממחלקת הכיבוי של ניו יורק נמסר כי הסיבה להפסקת החשמל היא שרפה בשנאי שפרצה באחד הרחובות בחלק המערבי של העיר. מהרשוית נמסר כי נעשים מאמצים רבים על מנת להשיב את זרם החשמל לכל חלקי העיר בהקדם האפשרי.

שלטי חוצות בטיימס סקוור כבו ומופעים ומחזות זמר רבים בברודווי בוטלו עקב הפסקת החשמל. בנוסף, הופעתה של הזמרת ג'ניפר לופז שהתקיימה במדיסון סקוור גארדן נקטעה באמצע והותירה אלפי מעריצים מאוכזבים.

תושבים רבים שנפגעו מהפסקת החשמל שיתפו את חוויותיהם ברשתות החברתיות. "מאוד סוריאליסטי לראות את האורות הבוהקים של הטיימס סקוור כבויים", צייץ אחד הגולשים בטוויטר.

"כולם יצאו מבתיהם אל הרחוב באמצע הלילה", סיפרה תושבת נוספת. "כל מה שאפשר היה לשמוע זה הסירנות של משאיות כיבוי האש, כל ברודווי נותרה ללא רמזורים".

עיתוי הפסקת החשמל הוא סמלי במיוחד, שכן לפני 42 שנים בדיוק, ב-13 ביולי 1977, אירעה הפסקת חשמל גדולה בניו יורק בעקבות סופת ברקים שהותירה חלקים רבים בעיר בחושך מוחלט למשך 25 שעות.