ההתנקשות בשני העבריינים במקסיקו סיטי תועדה בזמן אמת: כלי תקשורת במקסיקו פרסמו היום (שישי) סרטון ממצלמות האבטחה שהוצבו במסעדה בקניון - ושבו נראית הנאשמת ברצח הכפול מבצעת את הירי באזור הומה אדם. בתיעוד הזה היא נראית יושבת עם אדם נוסף, מתגנבת יחד איתו מאחורי בן סוטחי ואלון אזולאי, ואז היא והוא שולפים אקדחים ופותחים באש הקטלנית - ואז נמלטים בחסות ההמולה שנגרמה בעקבות הירי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במקביל לפרסום התיעוד, אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, אותה אישה מקסיקנית שנעצרה בחשד לירי ושאמרה בתחילה שביצעה את הירי בשל "רקע רומנטי", הודתה בחקירתה שמדובר ברצח שהוזמן מראש - ולדבריה קנתה את הנשק ב-7000 פזו (כ-1300 שקלים).

שני הנרצחים מוגדרים יעדים של משטרת תל אביב, כשסוטחי מוגדר בכיר ורק לאחרונה השתחרר מהכלא. גורמים במשטרה כאן בארץ ובמקסיקו נוטים לבטל את הטענה שלפיה המניע לרצח היה קשר רומנטי של החשודה ברצח עם בן סוטחי, אלא מדובר בחיסול חשבונות במסגרת מלחמות עבריינים. 

לפני 5 חודשים השתחרר סוטחי מהכלא לאחר שריצה 17 שנות מאסר בשל הרשעתו בניסיון הרצח של מני אסלן - בנו של העבריין יחזקאל אסלן. בשנת 2001 הוא ברח מהארץ, יחד עם שותפו לתא ארז אקרישבסקי - שהוסגר רק אתמול ממקסיקו לישראל. הוא נתפס במקסיקו והוסגר לארץ בשנת 2005. הסכסוכים העיקריים שהיו לו הם עם אנשי ארגוני הפשיעה של יוסי מוסלי וערן חייא.

במשטרה מעריכים שסמיכות המקרית - הרצח הלילה, והחזרתו של ארז אקרישבסקי, לפנות בוקר היא מקרית בלבד ואין קשר בין המקרים.

בן סוטחי, אחד הנרצחים
בן סוטחי, אחד הנרצחים | צילום: חדשות

הבוקר פורסם כי שני ישראלים נורו למוות במסעדה במרכז קניות במקסיקו סיטי. הירי בוצע אתמול אחר הצהריים ואישה בת 33 נעצרה. קונסול ישראל במקסיקו יצא לתחנת המשטרה בעיר כדי לנסות לברר פרטים על האירוע.

על פי החשד, אישה בשם אספרנסה הגיעה מלווה בשני גברים נוספים למסעדה והחלה לירות, כך נמסר מהמשרד לביטחון אזרחי בעיר. ככל הנראה שני בני אדם נוספים, לא ישראלים, נפצעו כתוצאה מהירי.

ממשרד החוץ מאשרים כי בתקרית הירי במקסיקו סיטי שהתרחשה אתמול בשעות הלילה נהרגו שני אזרחים ישראלים. מ"מ קונסול ישראל במכסיקו, אלי לוי, יצא למקום האירוע מיד עם קבלת ההודעה על התקרית, ופעל מול הרשויות לבירור זהות הנפגעים הישראלים. ברשתות החברתיות התפרסמו סרטונים שצולמו על ידי סועדים במסעדה בה התרחש הירי. בתיעוד ניתן לראות סועדים ומלצרים משתטחים על הקרקע ומסתתרים מתחת לשולחנות, עד שנגמר הירי.