סוזאנה פלדמן‎ ז"ל (צילום: חדשות)
סוזאנה פלדמן‎ ז"ל | צילום: חדשות

עלי בשאר, מהגר עיראקי בן 22, נשלח היום (רביעי) למאסר עולם, לאחר שהודה בבית המשפט בוויסבאדן שבגרמניה בכך שחנק למוות את הנערה היהודייה סוזנה פלדמן ב-23 במאי 2018. מלבד הרצח, בשאר הורשע גם באונס הנערה ולמרות הווידוי - הוא טען כי הוא לא יודע כיצד זה קרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אמה של פלדמן, דיאנה, אמרה כי לאחר שבתה נרצחה חלק מליבה ועתידה נעלמו. לקראת הקראת פסק הדין היא כתבה לרוצח מכתב בן שישה עמודים. "אני כבר קיבלתי מאסר עולם", כתבה לו. "למרות שאני לא אשמה, ולעולם לא אקבל הזדמנות לחנינה".

השופט קבע כי מדובר ברצח חריג במיוחד ולכן בשאר לא יוכל להשתחרר על תנאי אחרי 15 שנה כפי שנהוג במדינה. המקרה המזעזע עורר סערה בגרמניה ואף הוביל את הקנצלרית אנגלה מרקל לקרוא לגירוש מהיר יותר של מבקשי מקלט לא מאושרים במדינה.

רוצח הנערה, עלי בשאר (צילום: חדשות)
רוצח הנערה, עלי בשאר | צילום: חדשות

על פי טענת התביעה, בשאר אנס את פלדמן באזור מיוער ליד תחנת הרכבת ואז חנק אותה מאחור כאשר איימה ללכת למשטרה. כשמתה, הוא לקח את הנייד של הנרצחת ושלח ממנו הודעה לקרוביה שלפיה היא נסעה לפריז.

האירוע התרחש לפני כשנה כשמשפחתה של פלדמן הודיעו לרשוית כי היא נעדרת ולאחר שבועיים גופתה אותרה ביער סמוך למסילת רכבת בפאתי העיר ויסבאדן שבמערב גרמניה. רשויות האכיפה סברו עוד לפני כשנה כי בשאר וחשוד נוסף, אזרח טורקי בן 35, קברו את הגופה לאחר שביצעו בה את זממם.

ב-23 במאי אמה של סוזאנה דיווחה למשטרה שבתה נעדרת אחרי שלא חזרה מביקור אצל חברים ערב קודם לכן. תחילה המשטרה נמנעה מלפתוח חקירה פלילית משום שהנערה נהגה להיעדר מהבית. עד השלב שבו המשטרה פתחה בחקירה, בשאר ושבעת בני משפחתו שהתגוררו יחד במרכז פליטים בוויסבאדן, הספיקו אז להימלט לעירק.