בית הכנסת בוושינגטון (צילום: CNN, חדשות)
בית הכנסת בוושינגטון | צילום: CNN, חדשות

"החיים שלנו התהפכו": הקהילה היהודית בארה"ב סוערת עקב חשדות שהצטברו על התעללות מינית בגן ילדים בבית כנסת בוושינגטון, וטענות חריפות מצד הורים בקהילה על כך שתלונותיהם זכו להתעלמות. החשוד במעשים הוא ג'ורדן סילברמן, איש צוות שעובד בגן, אך הוא מכחיש בתוקף את המיוחס לו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, המתעלל הוביל את קבוצת הילדים אל שטח מיוער מחוץ למרכז ולפי דיווחי חברי הסגל הוא אף "נעלם איתם לזמן מה". בנוסף לכך, ממפקח משרד החינוך נמסר כי אנשי צוות שהתלוננו על התנהגות חשודה מצדו של סילברמן ספגו איומים ממי שהיה אז מנהל הגן. כמו כן, התגלה כי הגן לא אכף מדיניות שאוסרת על אנשי הצוות לעשות שימוש בטלפונים סלולריים בזמן העבודה, מה שהביא לכך שהחשוד צילם תמונות וסרטונים של הילדים.

"מר סילברמן מכחיש באופן מוחלט כל קשר למגע בלתי הולם או לא חוקי עם ילדים בקהילה בוושינגטון", מסר עורך דינו שון סוקומאר. בנוסף לחקירה שנפתחה בעניינו, משפחותיהם של 8 ילדים גם הגישו תביעה אזרחית נגד הקהילה היהודית, וטענו כי האזהרות על החשוד זכו להתעלמות במשך יותר משנתיים.

"אני פגוע מעבר למה שניתן להסביר במילים. הילדים שלנו חוו התעללות מינית, והם ממשיכים להכחיש זאת ומסרבים להתנצל", סיפר הורה שילדו נפגע בגן. "החיים שלנו התהפכו, אנחנו מנסים לעבד את מה שקרה לילדים שלנו וללמוד איך לתמוך בהם". הוא גם ביקר בחריפות את הקהילה היהודית ואמר: "ככל שאנו מנסים לתקן את הפצעים הללו, הם נקרעים בחזרה בגלל הכחשת ההתעללות ונטישת עקרונות יהודיים של צדק וחרטה. עקרונות שראשי הקהילה היהודית עצמם מלמדים את המתפללים".