קווין ספייסי בבית המשפט (צילום: Sky News, חדשות)
קווין ספייסי בבית המשפט | צילום: Sky News, חדשות

תפנית מפתיעה בהליך המשפטי נגד שחקן הקולנוע והטלוויזיה קווין ספייסי: התביעה במדינת מסצ'וסטס ביטלה אמש (רביעי) את כתב האישום נגד השחקן שעל פי החשד תקף מינית צעיר בן 18 לפני שלוש שנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מכשיר הטלפון של הצעיר שהותקף לכאורה נעלם ואיתו הודעות שהיו עשויות לשפוך אור על היחסים בין השניים, כך לטענת עורכי דינו של ספייסי. הצעיר בחר שלא להעיד ועל כן ההאשמות בוטלו.

כזכור, נגד ספייסי בן ה-59 עלו מספר רב של תלונות בשנתיים האחרונות על הטרדות מיניות אך רובן לא הבשילו לכדי הליך משפטי. בשימוע המקדים למשפטו של השחקן שהתקיים לפני כחצי שנה הצהירו עורכי דינו של כי הוא אינו מתכוון להודות בעבירות המיוחסות לו. כמו כן, ספייסי סירב לחתום על עסקת טיעון לקראת הדיון ושמר על שתיקה.

הטענות נגד ספייסי הושמעו לראשונה בנובמבר 2017 כשהת'ר אונרו, עיתונאית לשעבר בבוסטון, סיפרה לכתבים כי ספייסי נגע בבנה בצורה לא הולמת ב-7 ביולי, 2016, בבר שבו עבד באי ננטאקט מול חופי מסצ'וסטס.

אונרו סיפרה למשטרה כי ספייסי הזמין עבור בנה מספר בירות וכוסות וויסקי ואמר לו בשלב מסוים "בוא נשתכר". הבן סיפר לחוקרים כי בזמן ששניהם עמדו סמוך לפסנתר, ספייסי הכניס את ידו למכנסיו ותפס את איבר מינו.