החשודים בדרכם להארכת מעצר
החשודים בדרכם להארכת מעצר | צילום: חדשות

החשד לאונס קבוצתי באיה נאפה: המשטרה הקפריסאית ממשיכה במאמץ להגיע אל שלושה צעירים נוספים שה-DNA שאותר בחדר המלון שייך אליהם. ההערכה היא שהשלושה הם ישראלים, אך אין לכך אישור ודאי. במקביל, חלק מהחשודים הישראלים נחקרו היום שוב. גורם המקורב לחקירה עדכן כי חלק מהחשודים צפויים להשתחרר - בעוד חלקם צפויים להיות מואשמים בתום החקירה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ה-DNA שלא שייך לאף אחד מהחשודים העצורים נמצא על גופה של המתלוננת ולא באמצעי המניעה שאותרו בחדר. ראש צוות החקירה, סמל מריוס כריסטו, הגיע מלווה בצוותו היום (שבת) לבית המלון וביקש את רשימת האורחים מבית המלון. החוקר לקח מהמלון את רשימת האורחים הישראלים שעזבו יום למחרת המקרה.

הקשיים באיתור החשודים הנוספים

אם אכן ה-DNA שייך לישראלים, החקירה תיתקל בקשיים מכיוון שמשטרת קפריסין תצטרך לבקש חיקורי דין בישראל בשיתוף פעולה עם המשטרה. בעיה נוספת: הצעירים ככל הנראה לא יתנדבו לספק דגימת DNA ועל כן החוקרים יצטרכו לבקש צו בית משפט ואם החשד יתאמת - גם הסכם הסגרה, שעלול לקחת קרוב לשנתיים. בשל כך ניתן להעריך שצוות החקירה הקפריסאי יתמקד בעיקר בשבעת הנערים שכבר עצורים במדינה.

גורם המקורב לחקירה אמר לחדשות Online כי בימים הקרובים צפויים להשתחרר עוד שניים מתוך שבעת החשודים. לאחד מהם יש טענות קשות כלפי היחידה החוקרת: "נתתי להם אליבי שלא הייתי בכלל בחדר 723 בזמן האונס, ונתתי סרטונים ותמונות. משום מה מחזיקים אותי סתם".

הגורם הוסיף: "לגבי שלושה חשודים לפחות, אין ספק שיוגש נגדם כתב אישום". הגורם לא פירט באיזה סעיף יואשמו, אך סביר להניח בשלב זה שמדובר באונס. לשאלתנו אם המשטרה קפריסאית מנוסה בעבודה מול עדי מדינה, הגורם חייך ואמר: "זו לא ישראל. אצלכם יש אינפלציה של עדי מדינה. אצלנו הדבר הזה לא נפוץ, אני בספק אם למישהו מהשבעה יציעו להיות עד מדינה ולהפליל את השלושה שנמלטו כי כרגע זו רק הערכה שמדובר בישראלים".

עו"ד ניר יסלוביץ, פרקליטם של החשודים, בירך על דרישת משטרת קפריסין לקבל את רשימת האורחים מהמלון ועל התחלת הפעילות לקראת חיקור דין בישראל. "ממצאי בדיקת ה-DNA מלמדים שהיו שלוש חתימות שלא שויכו לאף אחד מהנערים, מה שמוכיח כי העצורים בקפריסין לא ביצעו כל פשע וכי יחסי המין שהיו היו בהסכמה", אמר. "כולי תקווה שלא רק בישראל יידרש חיקור דין אלא בכל מדינה בעולם שממנה היה אורח במלון בגילאים הרלוונטיים. לא מן הנמנע כי המתלוננת פגשה גם נערים ממדינות אחרות במסגרת תפקידה כמארחת במלון".

אביו של החשוד המרכזי: "עלילות"

אביו של החשוד המרכזי דיבר אתמול לראשונה: "למרות שלבן שלי מיוחסים חשדות חמורים - בני לא מסוגל לבצע מעשים קשים כאלה", אמר האב בשיחה עם החדשות והדגיש: "מעלילים עליו עלילות".

"אני בוודאות לא מאמין שהוא עשה את זה", אומר לנו האב שנמצא בקפריסין לתמול בבנו שזכה לכינוי חשוד מס' 1. "אם היו אומרים לי הוא מעורב בקטטה ודקר שלושה ילדים הייתי מאמין לזה", מסביר האב, "אבל אם היו אומרים לי שהוא נגע בבחורה? מהיום הראשון שהגעתי לכאן לא האמנתי לזה".

בדיון בהארכת מעצרם של שבעת החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין, הציגה המשטרה המקומית בפני בית המשפט את כתב החשדות נגד השבעה - שמגולל את מה שקרה לכאורה באותו לילה בחדר 723 במלון Pambos Napa Rocks שבאיה נאפה.

שינוי הגרסאות של החשוד המרכזי

בכתב החשדות חושפת המשטרה את ממצאי החקירה, ומכאן שגם השתלשלות האירועים: מכניסתה של המתלוננת לחדר, דרך המגע המיני ועד המפגש שבא אחריו עם חברים שלה כשהיא סובלת מפציעות קשות.

בכתב החשדות מסבירה המשטרה שהמתלוננת, צעירה בת 19 מבריטניה שמבקרת בקפריסין, נכנסה מרצונה לחדר של החשוד מס' 1, שאותו גם הכירה שלושה ימים לפני כן, בבית המלון. עד אז הם קיימו יחסים פעמיים, ולאחר שיחה קצרה בחדר הם עברו לחדר השינה במטרה לקיים יחסי מין.

במהלך קיום היחסים, החשוד התנהג כלפיה באלימות ורצה שבמהלך האקט הכול יתבצע לפי רצונו. המתלוננת, כך לפי כתב החשדות, ביקשה ממנו להפסיק ופרצה בבכי. אלא שבמקום לעצור, התעלם החשוד המרכזי ממנה והמשיך במעשיו ללא רצונה. בשלב מסוים החשוד המרכזי כפה עליה מין אוראלי והזמין את חבריו להיכנס לחדר.

בשלב זה נכנסו לחדר 12 אנשים ונעמדו מסביב למיטה, כל זאת בזמן שהחשוד המרכזי ממשיך לכאורה במעשיו, וביצעו בה גם מעשים מיניים בניגוד לרצונה. לפי המתלוננת רק חלק מהם השתמשו בקונדום בזמן אותם מעשים. 

בשלב מסוים, החשוד המרכזי החל לאחוז את המתלוננת ברגליה, עד שחלק מ-12 הנוכחים הגיעו לסיפוקם. לבסוף הצליחה המתלוננת לצאת מהחדר כשהיא ערומה ולברוח. החשוד המרכזי וחלק מהחשודים האחרים עקבו אחריה, אבל המתלוננת פגשה שני חברים שלה, סיפרה להם מה קרה והם בתורם לקחו אותה למרפאה פרטית שממוקמת בבית המלון והזמינו את המשטרה.

שוטרים שהגיעו לזירה במטרה לערוך בה בדיקות מצאו את החשוד המרכזי. בחקירה בעל פה שבוצעה באותו בוקר הוא סיפר להם תחילה שלא קיים יחסים עם אף בחורה. לאחר מכן אמר שהיו לו יחסי מין עם בחורה מאנגליה, יחד עם עוד חבר שלו בחדר וטען שאף אחד נוסף ממדינתו לא היה נוכח. בהמשך שינה שוב את גרסתו, ואמר כי יחסי המין בינו, חברו והבחורה מאנגליה קרו בנוכחות אנשים רבים ממדינתו, אשר הוא אמר את שמם או הראה למשטרה היכן חדריהם בבית המלון.

לאחר מכן ובתום מספר בדיקות ראשוניות הוזמנו לחקירה בעל פה שישה חשודים נוספים (חשודים מס' 2 עד 7) ועוד שניים עוכבו ושוחררו. במהלך החקירה החשודים קשרו את עצמם לזירה. בנוסף אספו החוקרים את מכשירי הטלפון הנייד של החשודים בהם נמצאו, כפי שדיווחה המתלוננת, תיעוד של האונס. במקביל, בגדיה של המתלוננת נלקחו לבדיקות מעבדה והמתלוננת נבדקה בידי רופא משפטי שגילה סימני מאבק.

ביום למחרת הוצא צו מעצר נגד שבעה מהישראלים ששהו במעצר, והחמישה שנחקרו ושוחררו - נעצרו בשנית. בשלב זה הטלפונים הניידים של כולם הוחרמו ונלקחו כראיות. כל החשודים נבדקו בידי רופא משפטי לסימני מאבק ונלקחו מהם דגימות די אן איי.

בשלב זה של החקירה חזרו השוטרים לחדר המלון בו אירע לכאורה האונס בנוכחות חשוד מס' 1 והרופא המשפטי שהוקצה לתיק. במהלך הבדיקה נמצאו בחדר חמישה קונדומים משומשים, 13 קונדומים פתוחים ו-4 סדינים. לאחר מכן מעצרן של כל 12 החשודים הוארך בשמונה ימים, והם נחקרו בעזרת מתורגמן שבליווי עורך דינם. כיומיים אל תוך החקירה החליטה שלושת החשודים ששהו בבית המעצר בלקטמיה לשתוק בחקירתם.

הממצאים החדשים שמשנים את כיוון החקירה

תוצאות הבדיקות הגנטיות שנערכו קושרות שלושה מהנערים החשודים למקרה אך גם מצביעות על שלושה חשודים נוספים שכלל לא נחקרו עד כה. ההערכה המשטרה בקפריסין היא ששלושה צעירים נוספים היו מעורבים במקרה המזעזע אך הספיקו לברוח מהאי לפני שבוצעו המעצרים. בכוונת משטרת קפריסין כעת לבצע חיקורי דין בעזרת משטרת ישראל על מנת למצוא את החשודים הנוספים. ככל הנראה מדובר בישראלים ששהו במלון בזמן האירוע ושהצליחו לחזור ארצה טרם המעצרים ל-12 החשודים.

מתוך כתב החשדות
מתוך כתב החשדות | צילום: החדשות

כעת תטיס משטרת קפריסין מספר חוקרים לישראל והם יאלצו לעבור על רשימת הישראלים ששהו במלון בעת אירוע האונס ולאסוף מכולם דגימות די אן איי על מנת להתאים אותן לאלו שהתקבלו בבדיקות המעבדה.

שלשום התקבלו התוצאות המקדמיות ממכון הגנטיקה והנוירולוגיה בקפריסין. התוצאות הראו כי באמצעי המניעה שנאספו נמצאו הפרופילים הגנטיים של החשודים מס' 1, 2 ו-4 וגם של המתלוננת. בנוסף, מתוך דגימות שהתקבלו מפניה של המתלוננת נמצא חומר גנטי של החשודים 1, 2 ואנשים אחרים לא ידועים. לבסוף, בתחתונים ובמכנסיים של המתלוננת נמצא חומר גנטי של גבר אחר בלתי ידוע. השלמת בדיקות הדנ"א אמורה להסתיים בימים הקרובים.

על פי הכתוב בפרק השלמות החקירה הצפויות של כתב החשדות, במשטרת קפריסין מתכוונים לגבות עדויות מעוד 20 אנשים שונים. כמו כן תתבצע חקירה נוספת של החשודים, בכתב באמצעות מתורגמן.

יעשה חיפוש אחר שלושה אנשים בלתי ידועים שהחומר הגנטי שלהם נמצא בראיות הקשורות למקרה. תבוצענה בדיקות באמצעות סוכנויות תיירות ובית המלון המסוים כדי לאתר את שלושת האנשים הבלתי ידועים הקשורים מדעית לראיות של המקרה.

עד עכשיו התקבלו 36 עדויות בכתב מאנשים שונים. הטלפונים הניידים של החשודים נשלחו למעבדות מיוחדות של המשטרה לבדיקה ושחזור קטעי ווידאו ותמונות שנמחקו. הראיות (דם ושתן) של החשודה הועברו למעבדה והתוצאות אמורות להתקבל.