כך נראה הנכס של אפסטין באי
כך נראה הנכס של אפסטין באי | צילום: AP, חדשות

איש העסקים האמריקני ג'פרי אפסטין, שנעצר השבוע שוב בחשד לשידול לזנות וסחר בקטינות, החזיק בבעלותו בית באי קריבי - וסימני השאלה סביב מה שהתרחש באי הולכים ומתגברים. באי הנופש של אפסטין ליטל סנט ג'ון, הסמוך לאי המוכר סיינט תומאס, התגלתה כספת פלדה - והעובדים במקום סיפרו כי לאיש לא היה מותר להתקרב. עוד טען הצוות שבתוך הבית הראשי באי היו "משרדים חשאיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעקבות חשיפת הפרשה, האי כבר זכה לכינוי "אי הפדופיליה" ובמשך השנים נערכו בו מסיבות רבות, גם בהשתתפות דוגמניות של "ויקטוריה סיקרט". עדי ראייה סיפרו כי במהלך ביקוריו של אפסטין, נשים רבות היו משתזפות בעירום מלא או חלקי. האי נותר ריק בעקבות מעצרו של אפסטין, והחקירה לגבי ההתרחשויות בו נמשכת. מלבד הבית המרכזי של אפסטין, באי ישנו מקדש - אך תדירות השימוש בו לא ידועה.

עובדים במקום טענו כי הכספת הסודית לא הכילה רק כסף, מכיוון שאפסטין מאוד חשש שמישהו ייחשף לתוכנה. לדבריהם, אפסטין פעל לשמור על סודיות לגבי הנעשה בחדרי האחוזה. אחד העובדים סיפר לסוכנות הידיעות "בלומברג" כי רק מנהלת משק הבית הורשתה להיכנס למשרד שבו נמצאת הכספת. 

כתב האישום שהוגש נגד אפסטין לא טוען שאיש העסקים שכב עם קטינות באי, אבל בדיווחים התקשורתיים נטען כי אפסטין לקח עימו לאי נערות למטרות מין בניגוד לחוק. מקורות טענו שאפסטין הביא עימו נערות בטיסה לאי סיינט תומאס ומשם שט איתן במעבורת, שנקראה על שם חברתו לשעבר - "ליידי גיסליין". לפי הדיווחים גיסליין מקסוול אף שימשה כ"מאדאם" עבור אפסטין. בבעלותו של אפסטין נמצא אי נוסף באזור - וגם בתים בפריז, פאלם ביץ' וניו מקסיקו. טרם התברר אם המשטרה מתכוונת לבצע חיפושים נרחבים בכל נכסיו של אפסטין, אך סריקות נרחבות בביתו שבניו יורק נערכו.

האתר וסימני השאלה
האתר וסימני השאלה | צילום: AP, חדשות

התביעה בניו יורק טענה הלילה כי אפסטין שילם מאות אלפי שקלים לשני אנשים שחשש שיעידו נגדו במשפטו הקרוב במטרה להשפיע על עדותם. הטענות החמורות נחשפו במסגרת דיון על הארכת מעצרו של אפסטין, בו הוא ביקש מבית המשפט להשתחרר בערבות למעצר בית.

על פי התובעים, בסוף שנת 2018, כשהחלה התקשורת במיאמי לפרסם תחקירים על משפטו הקודם של אפסטין - שבו הורשע במסגרת עסקת טיעון שנויה במחלוקת וקיבל עונש מופחת - מיהר לשלם 350 אלף דולר לשני אנשים שנחשדו ששיתפו פעולה עמו כשסחר בקטינות לצרכי מין. דפוס הפעולה ותזמון התשלומים מוכיחים לטענת התביעה כי אפסטין ניסה להשתיק גורמים שעלולים להפליל אותו.

פרקליטיו של אפסטין טענו בתגובה כי מאז שהודה בשידול לזנות לפני 14 שנה במשפטו הקודם וריצה עונש מאסר של 13 חודשים, הוא חי כאזרח שומר חוק. אפסטין הכחיש את האישומים החמורים האחרונים וממשיך לטעון כי הוא חף מפשע. ביום חמישי ביקש להשתחרר למעצר בית, והציע להעמיד את ביתו בשווי 56 מיליון דולר ומטוסו הפרטי כערבות.

בשבת שעברה נעצר אפסטין, איש עסקים מוכר בניו יורק שמקושר לדונלד טראמפ וגם לאהוד ברק, לאחר ששב במטוסו הפרטי מפריז. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, בין השנים 2002 ל-2005 הוא ואנשים נוספים שהעסיק שילמו לעשרות נערות, חלקן קטינות, בעבור שירותי מין בביתו במנהטן ובפלורידה. בנוסף, אפסטין מואשם כי עודד את הנערות לגייס קטינות נוספות ואף שילם מאות דולרים עבור כל נערה חדשה שגויסה.