חתולים בצמרת: העולם נחשף השבוע לתופעה שתושבי העיר רטושיצה שבפולין מכירים היטב - חתול מקומי שטיפס על אחד העצים בעיר ולא ירד משם - כבר יותר מ-6 שנים. החתול טיפס על העץ לאחר שככל הנראה נבהל מכלב שנבח עליו, ועדיין לא ירד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה חתול צמרת", הדגישו במהדורה החדשות של רשת TVN הפולנית. "הוא חי בין הצללים, הוא חתול שחושב שהוא סנאי". במקביל להתעניינות התקשורתית, החתול יצר שיח ציבורי נרחב בין תושבי העיר המנומנמת בדרך כלל - מדוע החתול לא יורד? בינתיים, המקומיים מביאים לו מדי יום מים ומזון - כך שאין לו צורך אמתי לעזוב את מקום מגוריו הבטוח.

"החתול הזה חי על העץ כבר יותר משש שנים, מאז שהיה חתלתול", סיפר ג'רזי מוסצ'קי, תושב העיר. "פעם היו כאן המון חתולים, עד כמה שידוע לי, כלב הפחיד אותו מאוד, הוא ברח וטיפס על העץ - מאז הוא לא יורד. כמה פעמים הגיעו כבאים וניסו להוריד אותו - זה לא עזר, הוא לא רוצה". ג'רזי הסביר לרשת החדשות שבעץ יש מחילות רבות או שקעים שבהם החתול חי. "יש אנשים עם לב טוב והם מאכילים אותו - זה הסיפור של החתול", סיכם".

טומאש, תושב נוסף של העיר בצפון מזרח פולין, ניסה לתפוס את החתול והפך עם הזמן לאחד המעריצים שלו. "הוא כל הזמן שם - יום ולילה", סיפר. "הוא לא יורד אפילו לא לשנייה". טומאש מספר שהוא אחד ממספר תושבים שדואגים להביא לחתול אוכל בכול יום.