יזכו לליווי רפואי צמוד (צילום: 123RF, חדשות)
"בלי חיסונים - מגפות ישתוללו במדינה" | צילום: 123RF, חדשות

יותר מ-10% מהילדים בעולם לא מקבלים חיסונים מצילי חיים כמו טטנוס וחצבת, כך עולה מממצאי שנת 2018 שנאספו עבור ארגון "יוניסף". הנתונים הראו כי ישנה עלייה חדה בשיעור הנדבקים בעולם, ולא רק במדינות עניות ללא אמצעי רפואה מפותחים, אלא גם במדינות מערביות. מנכ"לית הארגון בישראל הזהירה: "בלי חיסונים רחבי היקף - המגפות יחזרו להשתולל במדינה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הנתונים, כ-20 מיליון ילדים בעולם לא קיבלו בשנה החולפת את החיסונים הנדרשים. מרביתם חיים במדינות עניות, שם במקרה של הידבקות הסיכוי לקבל טיפול תרופתי הוא נמוך מאוד. אך המחלות מגיעות גם למדינות המפותחות, בגלל תופעה הולכת וגוברת של הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם. "לא יתכן שמצד אחד מדינות נאבקות לקבל טיפול תרופתי ומצד שני יש מתנגדי חיסונים שיש להם גישה לרפואה המתקדמת בעולם", נמסר מ"יוניסף".

חיסון נחשב לאחר מהכלים האפקטיביים ביותר למניעת התפרצות מחלות, ועדיין שיעור הנדבקים עלה באופן דרסטי בשנה החולפת. סמנכלי"ת "יוניסף ישראל", אילת כהן, התייחסה להתפרצות העולמית של מחלת החצבת ואמרה: "לאחרונה מדינות עשירות מתחילות להיכנס לסטטסיטיקה בגלל מתנגדי החיסונים. מדובר באיום אמיתי על הבריאות של כולנו ויש צורך למגר את התופעה מהשורש".

"זה הארגון שמחסן הכי הרבה ילדים בעולם. אנו נאבקים כל הזמן כדי להגיע לכל הילדים במדינות הנמצאות בקונפליקט או במשברים קשים", הוסיפה כהן. "יש לנו מזל שילדינו נולדו במדינה שמאפשרת גישה לחיסונים מצילי חיים, אבל בלי חיסונים רחבי היקף - המגפות יחזרו להשתולל במדינה."