שער המגזין
שער המגזין | צילום: מגזין TIME, חדשות

המגזין היוקרתי TIME יקדיש את כתבת השער שלו בגיליון הקרוב לכתבת פרופיל על ראש הממשלה נתניהו - הפעם הרביעית בה יככב על השער. הכתבה, שעלתה גם באתר המגזין, זכתה לכותרת: "רק החזקים שורדים: איך בנימין נתניהו בוחן את גבולות הכוח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכתבה מרואיין נתניהו עצמו קצרות בלבד, ובין היתר נשאל אודות חוק החסינות. "יש היום חוק חסינות טוב דיו בספר החוקים הישראלים – אם אזדקק לו או לא, קודם נראה מה יקרה בשימוע", אמר לכתב בריאן בנט. עוד כינה את ההאשמות נגדו "המצאה", וטען: "אנשים בכלל, תומכיי, רק משולהבים מהן אם בכלל".

עוד מרואיין בכתבה פרופסור יאשה מונק מאוניבריסטת ג'ון הופקינס, חוקר של מנהיגים פופוליסטים. לדבריו, נתניהו פועל בדומה למנהיגים פופוליסטיים בעולם בכך שהוא מנסה להשתיק קולות היוצאים נגשו, מנסה להשתלט על כלי תקשורת ציבוריים ויוצר לעצמו כלי תקשורת תעמולני נאמן – "ישראל היום". לדברי החוקר, "לא נראה שהוא מכיר בלגיטימיות של האופוזיציה שלו, ובמקום זאת טוען שמתנגדיו נתמכים בידי סוכנים זרים או מונעים מחוסר פטריוטיות".

בכתבה מצוינת גם העובדה כי נתניהו בעל קשר אמיץ עם הנשיא טראמפ, ומועלה החשש מהשלכות ההתייצבות של ראש הממשלה לצד המפלגה הרפובליקנית. לפי הנתונים המוצגים בה, כ-40% מהיהודים בארה"ב – יותר ממחציתם דמוקרטים – לא מרוצים מהקשר שיצר עם המפלגה. רק 26% מהדמוקרטים בארה"ב בעלי תפיסה חיובית לממשלת ישראל, בעוד שיותר מכפול מכך תומכים באומה הישראלית.