הרעש העוצמתי ביותר בקליפורניה מזה 20 שנה: רעידת אדמה חזקה בעוצמה של 7.1 הורגשה היום (שבת) לפנות בוקר בקליפורניה שבארה"ב, יומיים אחרי רעידת האדמה שהכתה באזור. נזק רב נגרם למבנים ושרפות רבות פרצו באזור, במשטרה המקומית דיווחו על כמה פצועים קל בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקד הרעש הוא סמוך לעיר רידג'קרסט הממוקמת כ-240 ק"מ מלוס אנג'לס והיא הייתה עוצמתית יותר מהרעש האחרון לפני יומיים. בעקבות רעידת האדמה פרצו באזור שרפות רבות ודווח על נזק רב למבנים. צוותי כיבוי האש הקימו חמ"ל אזורי לטיפול בקריאות הרבות. "בתים זזו ויסודות בניינים נסדקו", נמסר ממוקד כיבוי האש האזורי.

גם בלוס אנג'לס בניינים רעדו וברשויות מדווחים על כמה דיווחים של נפילת חשמל בעקבות קריסת התשתיות וכמה שרפות פרצו באזור. רעידת האדמה הורגשה גם בלאס וגאס ובמקסיקו משחק ליגת הקיץ של NBA בין ניו יורק לניו אורליינס הופסק בשל הרעש. מאמן הפועל נהריה דני פרנקו שצפה במשחק סיפר להחדשות Online על האירוע. "כולם ברחו באמצע המשחק", סיפר. בהתחלה חשבתי שילדים בועטים לי בכסא. אז הבנתי שמדובר ברעידת אדמה ויצאתי מיד מהעולם. הפסיקו את המשחק ולא חידשו אותו ואנשים שהתחילו ללכת החוצה. זה המשחק הכי מעניין והאולם היה מלא".

ג'ובאנה גומז שגרה באזור בייקרספילד, המרוחקת 177 ק"מ ממוקד רעידת האדמה, פרסמה סרטון של בריכת השחייה שלה בזמן הרעש. "זה נמשך כדקה, הרבה יותר מהרעידה אתמול", סיפרה ל-CNN. דונלד קסטל מפורטוויל שיחזר גם הוא את האירוע: "זה היה ארוך וחזק יותר מהפעם הקודמת".

בנוסף, הלילה הורגשו כ-1,700 רעידות משנה בארה"ב כתגובה לרעידת האדמה בחמישי. מומחים לגיאולוגיה טוענים כי רעש האדמה עלולה לייצר רעידות משנה במשך שנים. 

רעידת אדמה חזקה הכתה בקליפורניה, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
רעידת אדמה חזקה הכתה בקליפורניה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות