רצח שני הישראלים במקסיקו - חיסול במסגרת מלחמות העולם התחתון: גוברות ההערכות שהאישה המקסיקנית שירתה למוות אתמול (רביעי) מטווח אפס בבן סוטחי ואלון אזולאי, במסעדה בקניון, פעלה בשליחותם של עבריינים מישראל. שני הנרצחים מוגדרים יעדים של משטרת תל אביב, כשסוטחי מוגדר בכיר ורק לאחרונה השתחרר מהכלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

גורמים במשטרה כאן בארץ ובמקסיקו נוטים לבטל את הטענה שלפיה המניע לרצח היה קשר רומנטי של החשודה ברצח עם בן סוטחי, אלא מדובר בחיסול חשבונות במסגרת מלחמות עבריינים. 

בן סוטחי, אחד הנרצחים (צילום: חדשות)
אחד הנרצחים - בן סוטחי | צילום: חדשות

לפני 5 חודשים השתחרר סוטחי מהכלא לאחר שריצה 17 שנות מאסר בשל הרשעתו בניסיון הרצח של מני אסלן - בנו של העבריין יחזקאל אסלן. בשנת 2001 הוא ברח מהארץ, יחד עם שותפו לתא ארז אקרישבסקי - שהוסגר רק אתמול ממקסיקו לישראל. הוא נתפס במקסיקו והוסגר לארץ בשנת 2005. הסכסוכים העיקריים שהיו לו הם עם אנשי ארגוני הפשיעה של יוסי מוסלי וערן חייא.

במשטרה מעריכים שסמיכות המקרית - הרצח הלילה, והחזרתו של ארז אקרישבסקי, לפנות בוקר היא מקרית בלבד ואין קשר בין המקרים.

הבוקר פורסם כי שני ישראלים נורו למוות במסעדה במרכז קניות במקסיקו סיטי. הירי בוצע אתמול אחר הצהריים ואישה בת 33 נעצרה. קונסול ישראל במקסיקו יצא לתחנת המשטרה בעיר כדי לנסות לברר פרטים על האירוע.

על פי החשד, אישה בשם אספרנסה הגיעה מלווה בשני גברים נוספים למסעדה והחלה לירות, כך נמסר מהמשרד לביטחון אזרחי בעיר. ככל הנראה שני בני אדם נוספים, לא ישראלים, נפצעו כתוצאה מהירי.

ממשרד החוץ מאשרים כי בתקרית הירי במקסיקו סיטי שהתרחשה אתמול בשעות הלילה נהרגו שני אזרחים ישראלים. מ"מ קונסול ישראל במכסיקו, אלי לוי, יצא למקום האירוע מיד עם קבלת ההודעה על התקרית, ופעל מול הרשויות לבירור זהות הנפגעים הישראלים.

ברשתות החברתיות התפרסמו סרטונים שצולמו על ידי סועדים במסעדה בה התרחש הירי. בתיעוד ניתן לראות סועדים ומלצרים משתטחים על הקרקע ומסתתרים מתחת לשולחנות, עד שנגמר הירי.