לא תועמד למשפט. ג'ונס (צילום: רויטרס, חדשות)
לא תועמד למשפט. ג'ונס | צילום: רויטרס, חדשות

סיפורה הטרגי והמקומם של מרשה ג'ונס מאלבמה עורר בשבוע האחרון סערה, לאחר שהוחלט להאשים אותה בהרג העובר שבבטנה - למרות שלא היא זו שירתה. ג'ונס בת ה-27 הואשמה בכך שגרמה למות בנה בתקרית מכיוןן שהוגדרה כ"אחראית" לעימות שהוביל לירי. אמש (רביעי) חלה תפנית דרמטית בפרשה, כאשר התובעת המחוזית הודיעה כי היא מבטלת את האישום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ג'ונס הייתה בחודש החמישי להריונה כאשר נורתה בחודש דצמבר במהלך ויכוח בפרבר פלזנט גרוב הסמוך לבירמינגהאם שבאלבמה. בעקבות הירי, שבוצע במגרש חנייה של חנות "Dollar General", היא איבדה את העובר. האישה שלפי החשד ירתה בבטנה של ג'ונס, אבוני ג'מיסון בת ה-23, הואשמה בתחילה בהריגה אך חבר המושבעים סירב להעמיד אותה לדין וקבע כי היא ירתה בג'ונס מתוך הגנה עצמית.

אותו חבר מושבעים החליט להעמיד לדין את ג'ונס בגין הריגה כבר בחודש מאי, תוך התבססות על החוק באלבמה שקובע כי החיים מתחילים ברגע ההתעברות. קצין במשטרה המקומית אמר לכתבים כי ג'ונס "יזמה והמשיכה את הקרב שהסתיים במות העובר". הקצין, דני ריד, הבהיר: "החקירה הראתה שהקורבן היחיד הוא התינוק שלא נולד". חבר המושבעים התבסס גם על ממצאי החקירה ובכתב האישום נטען כי ג'ונס "גרמה במכוון למות בנה על ידי כך שיזמה את הקרב, למרות שהיא יודעת על ההריון".

סיפורה של ג'ונס עורר מחאות רבות ודיון ציבורי ער בארה"ב, בעיקר בשל השאלה האם העובר מוגדר כאדם חי בשלב זה. פרקליטה של ג'ונס דרש השבוע לבטל את האישום, שלטענתו מבוסס על "היגיון מעוות ושגוי". התובעת ליניס וושינגטון כינסה הערב מסיבת עיתונאים ובה הודיעה על ביטול האישום והצהירה כי האם לא תואשם באף עבירה.

"זו טרגדיה, ילד חסר ישע מת. היה אפשר להימנע מהמצב הזה, אך האישה הצעירה הזו תצטרך לחיות את שארית חייה כשהיא חושבת על בחירותיה והחלטותיה", הוסיפה התובעת. במסיבת העיתונאים היא התייחסה גם למסרים שהתקבלו במשרדה: "לאלו שקיללו, הביעו חוסר כבוד והפריעו בזמן שלא הייתי במדינה - תתביישו".