נשיא ארה
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עורר סערה אמש (בין ראשון לשני) כשתקף חברות קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית, שהן בנות למהגרים, כשצייץ בטוויטר: "שיחזרו למקומות ההרוסים מהם הגיעו". אחרי גל ביקורת מהדמוקרטים הגיב טראמפ ואמר: "עצוב שהם עומדים לצד אלה ששונאים את ישראל בתשוקה חסרת רסן".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנשיא תקף את חברות הקונגרס הדמוקרטיות אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, אילהן עומאר ורשידה טליב, כשצייץ: "מעניין לראות את חברות הקונגרס הדמוקרטיות 'הפרוגרסיביות', שבמקור הגיעו ממדינות בהן הממשלה היא קטסטרופה מוחלטת - הממשל הכי גרוע, הכי מושחת והכי כושל בעולם - אומרות לאזרחים בארה"ב, המעצמה החזקה בעולם, איך הממשלה צריכה להתנהל".

לדברים אלו הוסיף טראמפ: "למה שהן לא יחזרו לתקן את המקומות ההרוסים והמלאים בפשע מהם הגיעו, ואז תראו לנו איך עושים את זה". עוד צייץ הנשיא, "המקומות האלה צריכים את העזרה שלכן מאוד. אתן לא תוכלו לעזוב מהר מספיק. אני בטוח שננסי פלוסי תהיה שמחה מאוד לעבוד על הסדרי נסיעה בחינם!".

אחת המותקפות, אלכסנדריה אוקסיו-קורטז
אלכסנדריה אוקסיו-קורטז | צילום: AP, חדשות

דברי טראמפ זכו לביקורות וגינויים מכיוונים שונים. חבר קונגרס רפובליקני שעתיד לעזוב את המפלגה, ג'סטין עמאש, כינה את דברי הנשיא "גזעניים ומגעילים". בנוסף, יו"ר בית הנבחרים מהמפלגה הדמוקרטית, ננסי פלוסי, הגיבה לדבריו של הנשיא ואמרה: "טראמפ רוצה להפוך את אמריקה ללבנה שוב".

טרמאפ הגיב לסערה שעוררו האמירות וצייץ: "כל כך עצוב לראות את הדמוקרטים נעמדים לצד אנשים שמדברים רעות על המדינה שלנו, ובנוסף שונאים את ישראל בתשוקה אמיתית וחסרת רסן". לדברים אלה הוסיף: "בכל פעם שמתעמתים איתם הם מכנים את יריביהם, כולל ננסי פלוסי, גזענים".