איתן סונבורן (צילום: AP, חדשות)
איתן סונבורן | צילום: AP, חדשות

בסתיו הקרוב יערכו הבחירות "אמצע הקדנציה" בארצות הברית, בהן האמריקנים יבחרו את הנציגים שלהם לקונגרס, חלק קטן מנבחרי הסנאט, מושלים ועוד תפקידים ברחבי האומה. בוורמונט שבצפון מזרח ארה"ב התחרות על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לתפקיד המושל מושכת ארבעה אנשים יוצאי דופן. האחד צעיר מדי כדי לבחור, אפילו צעיר מדי כדי לנהוג לקלפי, ומועמדת נוספת רוצה להיות המושלת הטרנסג'נדרית הראשונה בהיסטוריה האמריקנית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

איתן סונבורן בן ה-14 מבריסטול סבור שהמדינה צריכה אדם שכמותו במשרת המושל: "אני חושב שתושבי וורמונט צריכים לקחת אותי ברצינות מפני שיש לי רעיונות מעשיים ומתקדמים ובמקרה אני רק בן 14, לא להיפך. אני חושב שהמסר שלי גדול יותר מהסוגיה של הגיל". על פי החוק בוורמונט אין הגבלת גיל לנבחרי ציבור, והמועמדים רק צריכים להוכיח שהם חיים 4 שנים במדינה.

איתן בן ה-14 אומר שכול חייו הוא מרותק למערכת הפוליטית והוא אוהב לבנות קואליציות. הוא טוען שהמדינאי שהוא מעריץ הוא הנשיא קנדי המנוח: כשנשאל מדוע הוא בוחר לרוץ עכשיו ולא להמתין קצת שיגדל, איתן אמר שהוא מתוסכל מהממשל הנוכחי בוורמונט ומהמושל פיל סקוט הרפובליקני, שלדעתו מוביל את וורמונט למקומות לא טובים.

הטרנסית הראשונה שמועמדת למושלות (צילום: AP, חדשות)
כריסטין הלקוויסט | צילום: AP, חדשות

מול איתן יש עוד שלושה מועמדים - ג'יימס אלרס שנאבק למען נושאי סביבה, ברנדה סיגל - מארגנת פסטיבלים מוכרת במדינה - וכריסטין הלקוויסט בת ה-62 שמגדירה את עצמה כאישה מאז 2015. מאז 2005 היא כיהנה כמנכ"לית חברת אנרגיה ועכשיו היא מתכוונת לעשות היסטוריה. הלקוויסט סבורה שהבוחרים בוורמונט רוצים להרוויח יותר, לקבל שירותים טובים יותר, לשפר את החינוך, היא מבטיחה ביטוח בריאות, לימודים בקולג' - בחינם "אלו הדברים שבזכותם אני מוכרת בוורמונט", היא אומרת לתקשורת, "ברחבי ארה"ב אני רוצה להיות המועמדת הטרנסית הראשונה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/