מארק אקלום , הנוכל השרמנטי (צילום: sky news, חדשות)
מארק אקלום, הנוכל השרמנטי | צילום: sky news, חדשות

הנוכל המבוקש ביותר בבריטניה, מארק אקלום, נעצר ביום שבת בתום מבצע דרמטי של הרשויות בבריטניה. אקלום אותר בית המסתור שלו בשוויץ לאחר מצוד שנמשך שנתיים בכל רחבי אירופה. על פי הדיווחים בבריטניה, אקלום, בן ה-45, נעצר בדירה קטנה בו התגורר יחד עם אשתו ובנותיו. הסיבה למצוד אחרי אקלום - אישה אותה הונה כששכנע אותה שהוא בנקאי עשיר וסוכן ביון וגרם לה להאמין שהם עומדים להתחתן. אלא שאז גנב ממנה במרמה 85 אלף ליש"ט - כל החסכונות שאספה במשך חייה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הדיווחים, השוטרים עקבו אחרי אקלום במשך כמה שבועות עת ששהה בעיר וודנסוויל הממוקמת 20 דקות מדרום לציריך. כשהחל המעצר פרצו השוטרים לדירה השכורה ואקלום ניסה לקפוץ מהמרפסת. כשיצא החוצה התנפלו עליו שוטרים שהמתיו לו - הצמידו אותו לקרקע ועצרו אותו.

וודס - אקלום השאיר אותה מרוששת ואובדנית (צילום: sky news, חדשות)
וודס - אקלום השאיר אותה מרוששת ואובדנית | צילום: sky news, חדשות

אחת מקורבנותיו, קרולין וודס בת ה-58, אמרה אחרי המעצר כי "אני ממש שמחה שאחרי כל כך הרבה זמן מארק אקלום נתפס אני ממש רוצה לראות אותו עומד לדין". וודס תיארה כיצד אקלום, בעל חזות מטופחת עם שיער ארוך וזקן מסודר, נכנס ב-2012 לחנות בוטיק שהייתה בבעלותה ובצורה חלקלקה הרעיף עליה מחמאות ומתנות, ופיתח איתה יחסים רומנטיים. האישה סיפרה שאקלום הותיר אותה מרוששת, בלי אגורה בכיס ועם מחשבות על התאבדות. נוסף על וודס היו עוד מספר נשים שנפלו קורבן לנוכל.

המשטרה הבריטית חיפשה אחריו במשך שנים. הם חשבו שהוא מתחבא בספרד, משום שאשתו מריה היא ילידת ספרד. אקלום התגורר במדינה המערב-אירופית מספר שנים ודובר ספרדית שוטפת, אבל בחודש ינואר האחרון הוא שינה את שמו ל"מארק לונג" כדי להאריך את אשרת השהייה שלו במדינה. הרשויות ידעו שהשם "לונג" הוא אחד מהשמות הבדויים שבהם אקלום נוהג להשתמש.

אקלום החליף זהויות בקלות (צילום: sky news, חדשות)
אקלום החליף זהויות בקלות | צילום: sky news, חדשות

כשאקלום היה בציריך הוא ניסה להקים עסק למחשבים ואף הצליח לגייס מספר משקיעים, למרות שהיה ברשימת המבוקשים של האינטרפול ועמד נגדו צו מעצר ברחבי אירופה. החוקר הבריטי שרדף אחריו, אדם בונטינג, אמר כי "המעצר של מארק אקלום התאפשר אחרי שיתוף הפעולה והמקצועיות בין ארגוני הביטחון בבריטניה ושוויץ".