ארדואן. מאיים דרך העיתון
ארדואן. מאיים דרך העיתון | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, פירסם היום (שבת) מאמר דעה נוקב בניו יורק טיימס, בו הוא מאיים כי ארצו "תחפש בנות ברית חדשות" במידה והיחסים בינה לבין ארצות הברית ימשיכו להידרדר. "ארה"ב, באופן עקבי וחוזר, לא מבינה ולא מכבדת את חששות העם הטורקי. לצערנו, נסיונותינו לשנות מגמה מסוכנת זו נכשלו", כותב ארדואן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

ארדואן כותב במאמרו כי לאורך ששת העשורים האחרונים, טורקיה מיהרה לעמוד לצדה של ארה"ב בכל הזדמנות, ומזכיר כי כוחות טורקיים הצטרפו ללחימה באפגניסטן לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר. עם זאת, הוא מוחה על כך שארה"ב לא גינתה את ניסיון ההפיכה במדינה בשנת 2016, אלא הסתפקה בקריאה ל"יציבות ושלום" במדינה – ואף סירבה להסגיר את פאטוללה גולן, מארגן ההפיכה.

ארדואן מוחה עוד על שיתוף הפעולה האמריקני עם כוחות המורדים בסוריה, בהם כוחות המשויכים ל-PKK – "מיליציה חמושה שאחראית למותם של אלפי טורקים מאז 1984, ומוגדרת כארגון טרור על ידי ארה"ב", לדבריו. "למרבה הצער, לא מצאנו אוזן קשבת לדברינו – ונעשה שימוש בנשק אמריקני נגד אזרחים וכוחותינו החמושים בסוריה, עירק וטורקיה".

ארדואן מוסיף וכותב כי ארה"ב יוצרת הסלמה ביחסים, בעקבות מעצרו של אמריקני על ידי המשטרה הטורקית. "במקום לכבד את ההליך המשפטי – כפי שהפצרתי בנשיא טראמפ לעשות מספר רב של פעמים – ארה"ב שיגרה מסרים בוטים כלפי אומה ידידותית והטילה סנקציות על חברי קבינט שלי", הוא מוחה. "ההחלטה הזו אינה מקובלת, אינה רציונלית ופוגעת ביחסינו ארוכי השנים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il