ישיר: הגשושית של נאס
אילוסטרציה: "פארקר" ליד השמש | צילום: NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben, חדשות

אכזבה בנאס"א: סוכנות החלל האמריקנית נאס"א תכננה לשגר הבוקר (שבת) גשושית לשמש - אולם השיגור נאלץ להידחות למחר, בשל קשיים טכניים. הגשושית, שזכתה לשם "פארקר", תנסה להקיף את הכוכב הענק ולהגיע הכי קרוב שאי פעם הגיע אליו כלי טיס – מבלי לעלות באש לפני שתצליח להעביר את החומרים שתאסוף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בזכות טיל עוצמתי במיוחד המחובר אליה, תצא הגשושית לדרך בעוצמה הגבוהה פי 55 מזו הדרושה כי להגיע למאדים. הגשושית שוקלת מעט יותר מ-630 קילוגרמים – "כלי טיס קל יחסית", מסביר אנדי דריסמן, ממנהלי הפרויקט. "הוא חייב להיות קל, כי נדרשת המון אנרגיה כדי להגיע למסלול סביב השמש".

הגשושית צפויה להגיע למהירות של כמעט 700 אלף קמ"ש – המהירות הגבוהה ביותר של כלי טיס בהיסטוריה. צפוי לקחת לה מעט פחות משבע שנים להגיע ליעדהּ הסופי, והיא אומרה להקיף את השמש לא פחות מ-24 פעמים. "נגיע למקום אליו מעולם לא העזנו להגיע", מדגישה החוקרת ניקי פוקס. "בכל הקפה, נראה חלקים חדשים מהאטמוספירה של השמש, ונלמד על המכניקות שרצינו לחקור במשך עשרות שנים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il