אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

למועצת העיירה אומאווי שבדרום ניו זילנד נמאס מ"הטורפים" שהורגים את חיות הבר המקומיות – החתולים שהתושבים מגדלים. לכן, הודיעה המועצה כי תתחיל לאסור על גידול חתולים בעיירה - מהלך שעורר זעם וגרר ביקורת של התושבים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במועצה טוענים כי החתולים הובילו לפגיעה חמורה בלטאות וביונים החיות בעיירה. "חתולים הורגים את כל מה שזז – זקני העיירה מדברים על המוני לטאות שחיו פה, ועכשיו הכל נעלם", אמר ראש המועצה, ג'ון קולינס, לאתר Buzzfeed. קולינס הוסיף כי כבר מצא מספר ציפורי קררו, היונים המקומיות, שנטרפו בידי החתולים.

על פי הודעת המועצה, תחילה יוכרחו מגדלי החתולים לשמור את חיות המחמד בתוך הבתים, ובהמשך ייאסר כליל גידול החיות – מרגע שימותו אלה הנוכחיים, אסור יהיה לאמץ חתולים חדשים.

תושבת העיירה, ניקו ג'רוויס, מאוכזבת מההחלטה, שלדבריה עלולה ליצור קרע של ממש בקהילה: "אני רוצה לראות את ההוכחות שיש להם, לכאורה, לגבי ההשפעה של החתולים על העיירה". ג'רוויס מגדלת שלושה חתולים, ואמרה כי שמעה על ההחלטה מעיתונאים.

אולם קולינס מתעקש כי היוזמה תביא לשינוי חיובי, והדבר אף עשוי להוביל לשגשוגם מחדש של מיני ציפורים נדירות שעזבו את האזור. "אנחנו לא שונאים חתולים, זה קשור לחובתנו להיות אחראיים", הוא מדגיש. "למה שתרצה לגור במקום מסוים אם אתה הורס את הסביבה שלו?".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/