סוכנות החלל האמריקנית נאס"א שיגרה היום (ראשון) גשושית לשמש, שתנסה להקיף את הכוכב הענק ולהגיע הכי קרוב שאי פעם הגיע אליו כלי טיס – מבלי לעלות באש לפני שתצליח להעביר את החומרים שתאסוף. כלי הטיס יגיע למהירות של 700 אלף קמ"ש - הגבוהה ביותר בהיסטוריה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

השיגור נדחה מאתמול בשל קשיים טכניים. הגשושית, שזכתה לשם "פארקר" בזכות טיל עוצמתי במיוחד שמחובר אליה, תצא לדרך בעוצמה הגבוהה פי 55 מזו הדרושה כדי להגיע למאדים. "פארקר" שוקלת מעט יותר מ-630 קילוגרמים. "זהו כלי טיס קל יחסית", הסביר אנדי דריסמן, ממנהלי הפרויקט. "הוא חייב להיות קל, כי נדרשת המון אנרגיה כדי להגיע למסלול סביב השמש".

לגשושית ייקח קצת פחות משבע שנים להגיע ליעדהּ הסופי, והיא אמורה להקיף את השמש לא פחות מ-24 פעמים. "נגיע למקום אליו מעולם לא העזנו להגיע", מדגישה החוקרת ניקי פוקס. "בכל הקפה, נראה חלקים חדשים מהאטמוספירה של השמש, ונלמד על המכניקות שרצינו לחקור במשך עשרות שנים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il