מאמצי החיפוש אחר תינוק נעדר ממדינת ג'ורג'יה שבארה"ב הובילו את השוטרים למתחם מאולתר בקצה השני של ארה"ב, שבו אותרו 11 ילדים כשהם חיים בתנאי הזנחה קשים. השוטרים הגיעו למקום בעקבות דיווח של חוקר פרטי שהזהיר שהילדים חיים "כמו פליטים במדינת עולם שלישי" וזקוקים בדחיפות למים ולאוכל. הילדים הועברו לידי שירותי הרווחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחרי שבשבוע שעבר קיבלו צו חיפוש למתחם בעיירה אמליה שבמדינת ניו מקסיקו, השוטרים מצאו את הילדים, בני שנה עד 15, יחד עם שני גברים ושלוש נשים, ככל הנראה אימהות הילדים. אמליה ממוקמת כ-230 קילומטרים מצפון-מזרח לאלבקורקי באזור מדברי מבודד, ליד גבול ניו מקסיקו-קולורדו.

המתחם המוזנח שבו אותרו הילדים
המתחם המוזנח שבו אותרו הילדים | צילום: משרד השריף של מחוז טאוס, חדשות

השריף ג'רי הוגרף ממחוז טאוס, אמר: "הילדים הוחזקו בתנאי המחייה העלובים ביותר שראיתי בחיי. האוכל היחיד שראינו היה כמה תפוחי אדמה וחבילת אורז בתוך קרוואן מטונף. הילדים היו ללא נעליים או היגיינה בסיסית ולבשו סמרטוטים מלוכלכים".

המתחם המוזנח בו אותרו הילדים
צילום: משרד השריף של מחוז טאוס, חדשות

במהלך החיפוש במתחם נעצרו שני גברים ושלוש נשים, אך האחרונות שוחררו בכפוף להמשך החקירה. הוגרף אמר שהגברים מחזיקים באמונות "קיצוניות" ושתחילה הם סירבו לשתף פעולה עם המשטרה.

אחד מהם, סיראג' ווהאג', מואשם בחטיפת בנו הפעוט מג'ונסבורו, ג'ורג'יה. אימו של הפעוט סיפרה למשטרה שבנה, שסובל מפרכוסים, הלך לפארק עם אביו בדצמבר האחרון ומעולם לא חזר. הפעוט אמנם לא היה בין הילדים שנמצאו באמליה, אך במשטרה מעריכים שהוא שהה במתחם מתישהו במהלך השבועות האחרונים.

סיראג' ווהאג'
סיראג' ווהאג' | צילום: משרד השריף של מחוז טאוס‎, חדשות

לדברי הוגרף, ווהאג' היה חמוש ברובה סער עם חמש מחסניות מלאות וארבעה אקדחים טעונים, אחד מהם היה בכיסו בזמן שנעצר. "קליעים רבים נוספים נמצאו במתחם המאולתר שכלל קרוואן קטן שכוסה ביריעת פלסטיק, ללא מים זורמים, ביוב או חשמל", הוסיף השריף. יחד עם ווהאג' נעצר לוקאס מורטון, שהואשם במתן מחסה לפושע נמלט.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/