מרגלת בשגרירות (צילום: rf123, חדשות)
מרגלת בשגרירות | צילום: rf123, חדשות

מרגלת רוסית עבדה במשך כעשור בשגרירות ארה"ב במוסקבה, כך מדווח הבוקר (שישי) הגרדיאן הבריטי. לפי הדיווח, נורות אזהרה בקשר לעובדת נדלקו כבר בחודש ינואר 2017, לאחר בידוק ביטחוני שגרתי, אך השירות החשאי האמריקני לא פתח בחקירה ופיטר את העובדת רק כעבור מספר חודשים - בקיץ 2017.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

האישה החשודה עבדה עבור השירות החשאי האמריקני במוסקבה במשך כעשור ומתוקף עבודתה הייתה לה גישה לרשת האינטרנט והדואר האלקטרוני של השירות החשאי. "השירות ניסה להסתיר את הפרצה על ידי כך שהיא פוטרה כחלק מגל הפיטורים במשרד החוץ האמריקני", צוטט המקור העיתונאי שנותר בעילום שם.

ברשת CNN מצטטים בכיר בממשל האמריקני שנשאר בעילום שם, המאשר כי העובדת נהגה להיפגש שירות המודיעין הרוסי באופן קבוע ומבלי לקבל לכך אישור. "אנחנו מניחים שכל העובדים המקומיים מדברים עם המודיעין הרוסי, אבל היא העבירה להם הרבה יותר מידע ממה שהיא הייתה צריכה", צוטט הבכיר.

טראמפ ופוטין (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ ופוטין | צילום: רויטרס, חדשות

"השירות החשאי מכיר בעובדה שכל העובדים הזרים שלו יכולים להיות נתונים להשפעת מודיעין זר", נמסר בתגובה של השירות החשאי. "אף עובד זר, בשום שלב ובשום משרד של השירות החשאי, לא קיבל גישה או הוצב במשרה בה הוא יכול לגלות סודות לאומיים", אמרו בשירות - מבלי להתייחס ישירות למקרה או לטענות הטיוח שהועלו בכתבה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/