"יש לי כמה ברגים משוחררים - לא ידעתי את זה עד היום": בארצות הברית פורסמו הערב (שבת) ההקלטות בו נשמעים רגעיו האחרונים של הגבר שגנב הבוקר מטוס נוסעים והתרסק עמו. המטוס היה ריק מנוסעים באותו הזמן ורק הגנב עצמו נהרג. בהקלטה נשמע בקר הטיסה מנסה לשכנע את האדם, שהיה אובדני ככל הנראה - להנחית את המטוס בביטחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגבר בן ה-29 עדיין לא זוהה על ידי התקשורת המקומית גנב את המטוס משדה התעופה טקומה בסיאטל והצליח לטוס במשך כשעה עד שהתרסק במרחק של כ-40 קילומטר משדה התעופה. במהלך שהותו באוויר ביצע פעלולים שונים מעל שמי צפון ארצות הברית עד שבשלב מסוים אף הוזנקו אליו מטוסי F-15 של חיל האוויר האמריקני.

המטוס שנגנב מדגם בומבריירד קיו-400 מסוגל לשאת על סיפונו 76 נוסעים בעזרת שני מנועי טורבו-פרופ חזקים. למרבה המזל בעת התקרית לא היו נוסעים כלשהם והמטוס היה ריק מנוסעים.

שוטרים בארה
אתר ההתרסקות סמוך לסיאטל | צילום: AP, חדשות

במהלך השיחה שהוקלטה עם בקר הטיסה, נעשו ניסיונות לשכנע את הגבר להנחית את המטוס ואף ניתנו לו הוראות שיסייעו לו בכך. בשלב מסוים הגבר מתנצל בפני הבקר וטוען כי הוא "גבר שבור": "יש לי כמה ברגעים משוחררים - לא ידעתי את זה עד היום".

בהמשך השיחה, שהקלטותיה לא פורסמו נשמע הבקר מציע לטייס הלא מנוסה סיוע בהטסת המטוס. "אין צורך", ענה הגבר. "שיחקתי במספר משחקי וידיאו אז אני יודע איך עושים את זה".