קורבין והזר המפליל
קורבין והזר המפליל | צילום: DAILY MAIL, חדשות

מנהיג מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, תועד מניח זר על אנדרטה לזכר רוצחי י"א הספורטאים הישראליים אולמפיאדת מינכן – במהלך טקס לזכרם של "שאהידים פלסטיניים" בתוניסיה. התמונות, משנת 2014, פורסמו היום (שבת) בדיילי מייל הבריטי, ועל פי הפרסום מטקס זה המשיך קורבין לקברו של פעיל אש"ף נוסף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

טרם פרסום התמונות, טענו גורמים המקורבים לקורבין כי לא השתתף בטקס לזכר מחבלים, אלא לזכר 47 פלסטינים שנהרגו בהפצצה ישראלית בבסיס אש"ף בתוניסיה בשנת 1985. אולם בביקור באנדרטה הסתבר כי האנדרטה לזכר אותם 37 מרוחקת מהמקום בו צולם קורבין ולמעשה ממוקמת בחלק אחר לחלוטין של בית הקברות. יש לציין כי הביקור נעשה שנה לפני שקורבין החל לשמש ראש מפלגת הלייבור.

מדובר במכה קשה לקורבין, שהוא ומפלגתו כבר הואשמו בעבר באנטישמיות. "זה נשגב מבינתנו מדוע מישהו ירצה לכבד את זכרם של המחבלים שעמדו מאחורי הטבח האכזרי של 22 אתלטים ישראליים במינכן", אמרה ג'ניפר גארבר, העומדת בראש 'ידידי ישראל בלייבור', שמיהרה להוסיף: "למרבה הצער, זה לא מפתיע שנראה כי קורבין עשה זאת. אחרים רואים בכך, בצדק, מעשה מחליא".

גם גדעון פאלטר, איש "הקמפיין נגד אנטישמיות", לא הופתע מהמעשה. "פוליטיקאי אחראי לא היה מתקרב לבית הקברות הזה – אבל מר קורבין הוא לא פוליטיקאי אחראי", אמר. "בהינתן ההיסטוריה של קורבין שהכן, כיבד והתחבר עם אנטישמים, הגילוי האחרון רק מוסיף לעדויות המטרידות לפיהן מנהיג האופוזיציה הוא בן בריתם של אלו שרוצים להרע לנו".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il