ממטרד לעובד ניקיון: תושב צרפת החליט להשתמש בחוכמת העורבים ואימן אותם לעזור בניקיון העיר שלו וגניה הציבוריים. אנרי "חינך" את העורבים לאסוף בדלי סיגריות שנזרקו על הרצפה, כשבתמורה הם מקבלים מזון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רבים סבורים שהעורב היא ציפור מטרידה, אחרים סבורים שזו ציפור נקמנית, או שתלטנית. רובנו לא אוהבים את הצליל שהיא מפיקה, אבל בלה פוי דה פו - אן וולאי שבצרפת לא שופטים את הציפור על פי הצליל או המראה האפור שחור.

עורב וקופסת ההאכלה של המאמן
עורב וקופסת ההאכלה של המאמן | צילום: FR BFM, חדשות

אנרי, תושב העיר שידע על חוכמתו של העורב, החליט להשתמש ביכולות לטובת ניקיון העיר. הוא אילף את הציפור, שנחשבת למטרד, לאסוף את האשפה ובמיוחד את בדלי הסיגריות מהרצפה. "אחרי שהם הבינו איך זה עובד, הם עושים את זה בצורה אוטומטית", מסביר אנרי. "כל מה שהם רוצים זה אוכל, הם הבינו שעל כל בדל סיגריה שהם מביאים, הם מקבלים אוכל".

"אני רואה אותם באור אחר, הם לא נראים לי כמטרד", הוא מוסיף. "להיפך, הם מסייעים לנו ועוזרים לנו נגד אנשים מלכלכים. עכשיו האנשים האלה הפכו למטרד".

העורבים שהפכו לעובדי הניקיון
ממטרד ציבורי לגיבורי העיירה | צילום: FR BFM, חדשות

התיירים המגיעים לעיירה הציורית מופתעים מהמראה של העורבים המנקים. "זה מדהים, אנחנו צריכים לאלף את העורבים שלנו לעשות את אותו הדבר", אמרה תיירת מגרמניה. חוואי שביקר שם אף הוסיף: "עבורי עורבים זה חדשות רעות, כאן - זה נראה אחרת לגמרי".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il