הסופה "פלורנס" מתקדמת - ותושבי צפון קרוליינה מודאגים: ראש עיריית פאייטוויל מיץ' קולווין, בירת מחוז קמברלנד במדינה, התייחס אמש (שבת) לסכנה שטמונה בסופה "פלורנס" והזהיר את התושבים כי על מי שמסרב להתפנות מהבתים להודיע לקרובי משפחתו שבדעתו לעשות כך, מפני ש"שישנה סכנה ממשית לאובדן חיי אדם". לדבריו, גורמים רשמיים צופים אפשרות שבה הנהר הסמוך לעיר, קייפ פיר, יעלה על גדותיו ויציף את רחובות העיר. מניין ההרוגים בסופה עלה ל-11 בני אדם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנא, קחו זאת ברצינות", הדגיש קולווין. "הגרוע מכל עוד לפנינו. פנו את עצמכם למקום גבוה יותר. ברגע שמפלס המים יעלה, יהיה קשה מאוד לסייע ולהציל אתכם". הצלב האדום ביקש ממתנדבים הרוצים לסייע להיכנס לאתר האינטרנט של הארגון - המסייע בהעברת מתנדבים ממקום למקום באמצעות כלי רכב.שטים בסירות ברחובות (צילום: AP, חדשות)
שטים בסירות ברחובות | צילום: AP, חדשות

11 בני אדם, בהם אם ותינוקה, נהרגו עד כה בצפון קרוליינה כתוצאה מנזקי הסופה הטרופית, שמכה ביממה האחרונה בדרום-מזרח ארה"ב. הסופה, שנחלשה מאז שפגעה ביבשה וכבר לא מוגדרת הוריקן, מתקדמת בקצב איטי במיוחד מעל חופי צפון ודרום קרוליינה כשהיא מלווה בגשמים עזים שיצרו הצפות נרחבות עם מים בגובה של לפחות מטר. כמיליון תושבים נותקו מחשמל ומאמצי החילוץ נמשכים.

עדיין מתאוששים מ"פלורנס", ארכיון (צילום: AP, חדשות)
מיליונים מנותקים מחשמל | צילום: AP, חדשות


מחלצים אנשים מהסופה (צילום: רויטרס, חדשות)
מחלצים אנשים מהסופה | צילום: רויטרס, חדשות


שניים מהקורבנות שאיבדו את חייהם הם אם ותינוקה, שנהרגו לאחר שעץ קרס על ביתם בווילמינגטון שבצפון קרוליינה. אב המשפחה נפגע גם הוא והועבר לטיפול בבית החולים. בעיירה המפסטד צוותי החירום לא הצליחו להגיע לאישה שהזמינה אמבולנס בשל אירוע לבבי וכשהפרמדיקים הגיעו הם מצאו אותה ללא רוח חיים. הרוג נוסף, שזהותו לא ידועה בשלב זה, מת לאחר שניסה לחבר כבל חשמל לגנרטור והתחשמל כתוצאה מההצפות.

שעות לאחר מכן נהרג גבר בן 77, תושב העיר קינסטון, לאחר שיצא החוצה כדי לבדוק מה קורה עם כלביו.