מניין ההרוגים בשרפות ביוון עלה ללפחות 74, כך לפי גורמים רשמיים במדינה. בין ההרוגים היו גם משפחות שגופות חבריהן – בהם ילדים - נמצאו מחובקות, ככל הנראה לאחר שניסו להימלט מהלהבות שהקיפו את בתיהם. צעיר הקורבנות עד כה הוא תינוק בן שישה חודשים, שמת כתוצאה משאיפת עשן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפחות 187 בני אדם, בהם 23 ילדים, נפצעו כתוצאה מהשרפות המשתוללות סמוך לאתונה מאז אתמול בצהריים. טרם ידועה הסיבה להתלקחות הלהבות. מדובר בשרפות הקשות ביותר ביוון מאז אוגוסט 2007, אז עשרות נהרגו מהאש שפרצה בחצי האי פלופונסוס.

האסון הכבד ביותר מזה למעלה מעשור (צילום: SKY NEWS, חדשות)
האסון הכבד ביותר מזה למעלה מעשור | צילום: SKY NEWS, חדשות

מאות לוחמי אש נאבקים ללא הפסקה באש המתפשטת משני צדדי העיר, בשעה שאזרחים רבים פונו מבתיהם באזורים המקיפים את הבירה. במקביל למאמצי הכיבוי, מתקיים מבצע נרחב של איתור נעדרים. משגרירות ישראל ביוון נמסר כי באתונה אישרו שהם אינם זקוקים לסיוע בשריפות.

צעיר הקרובנות: תינוק בן חצי שנה (צילום: Sky News, חדשות)
צעיר הקרובנות: תינוק בן חצי שנה | צילום: Sky News, חדשות

ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס קטע את ביקורו המדיני בבוסניה כדי לשוב ולפקח על מבצע הכיבוי. "לילה קשה עבר על יוון", אמר. "נעשה כל מה שביכולתנו האנושית לשלוט באש. עלינו להיות מאוחדים ולעשות את כל המאמצים על מנת להתמודד עם המצב הקשה למען אתונה ולמען המדינה".

ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב (שלישי) עם מקבילו היווני, והביע צער על האסון. "ישראל מתאבלת עם העם היווני על אובדן החיים", אמר נתניהו בשיחה. "תנחומיי העמוקים למשפחות שאיבדו את יקיריהם". גם שר הביטחון ליברמן שוחח עם מקבילו היווני, פאנוס קאמנוס, ואמר לו כי ישראל עומדת לצדה של יוון, ותשמח לסייע לה בכל שתתבקש.