המרגל הרוסי לשעבר, סרגי סקריפל
סקריפל. יש קשר לפיצוץ? | צילום: Sky News, חדשות

הרוג ופצוע בפיצוץ מסתורי באנגליה: הלילה (בין שישי לשבת) התרחש פיצוץ במפעל צבאי שנמצא בעיר וילטשייר, הסמוכה לסולסברי. הפיצוץ אירע ככל הנראה משרפה שפרצה במתקן ששייך לחברת צ'מרינג ובו מיוצרים חלקי מיגון לספינות ומטוסים צבאיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

כוחות הצלה וצוותי כיבוי בריטיים הוקפצו למפעל בו התרחש הפיצוץ, הם השיגו שליטה על האש והמשטרה הבריטית הודיעה כי תפתח בחקירת נסיבות האירוע. דובר המשטרה המקומית אמר כי "שישה צוותי כיבוי הוקפצו למקום וטיפלו באירוע. לאזרחים לא נשקפת סכנה". על פי הדיווח, בעקבות הפיצוץ אדם אחד נהרג ואדם נוסף נפצע. מחברת צ'מרינג הבריטית נמסר כי לפחות אחד מהנפגעים הוא עובד המפעל.

בעיר סולסברי, הממוקמת סמוך לוילטשייר, הורעלו לפני כחמישה חודשים המרגל הרוסי סרגי סקריפל ובתו יוליה. על פי הדיווח לא ברור בשלב זה האם יש קשר בין ניסיון החיסול לפיצוץ המפעל הצבאי.

בתחילת חודש מרס חוקרים בריטים זיהו עקבות של גז העצבים המסתורי שבאמצעותו הורעלו השניים, בחמישה מקומות שונים בעיירה סולסברי: הספסל בו נמצאו השניים מחוסרי הכרה, ביתו של סקריפל, פאב, מסעדה ובית העלמין בו קבורים רעייתו של המרגל ובנו.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il