ההתחממות ביחסים בין צפון ודרום קוריאה: כ-200 אזרחי דרום קוריאה ובני משפחתם הגיעו הבוקר (שני) באוטובוסים לגבול המפורז כדי להיכנס לשכנה מצפון - ולפגוש קרובי משפחה שאותם לא פגשו. מדובר במשפחות שהופרדו במלחמת קוריאה לפני יותר מ-60 שנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפגשים שייערכו במשך שבוע ליד הגבול מתאפשרים בזכות הצעדים ההדדים הנעשים כחלק מהסדרת היחסים בין המדינות. מדובר במפגש מרגש במיוחד מכיוון שרבים מהאנשים שהגיעו לגבול מבוגרים, וככול הנראה זו ההזדמנות היחידה והאחרונה שיש להם לפגוש את קרוביהם שנשארו בצד הצפוני של הגבול בתום המלחמה.

מעל ל-57 אלף קוריאנים נרשמו לתוכנית בתקווה לראות שוב את בני משפחותיהם מהצד השני, אך רק 93 מתוכם נבחרו - רובם בשל גילם המופלג. את אלו שנבחרו ליוו בני המשפחות והם הגיעו לגבול באוטובוס, חלקם הגיעו בכסאות גלגלים ואחרים נעזרים על ידי עובדי הצלב האדום בירידה מהאוטובוס. רגע לפני המפגש, הם עברו תדריך בו הוסבר להם כיצד להתנהג ליד תושבי צפון קוריאה.

"אני בטוחה שלא אזהה את אחי - הוא היה בן 3 ועכשיו הוא בן 71, הוא לא יכיר אותי", אמרה לי גאונסום, תושבת דרום קוריאה שהופרדה מאחיה לפני 68 שנים. "אני רוצה לשאול אותו איך הוא חי כול השנים האלה, האם גידלה אותו אימא אחרת או שאביו גידל אותו לבד".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/