זירת ההרעלה בסולסברי (צילום: AP, חדשות)
שוטרים בזירת ההרעלה הקודמת בסולסברי, ארכ | צילום: AP, חדשות

שוב אירוע מסתורי בסולסברי שבבריטניה: שני בני אדם חלו לאחר שאכלו במסעדה מקומית אמש (ראשון), הממוקמת כמה מאות מטרים מהמסעדה בה הורעלו המרגל הרוסי לשעבר, סרגיי סקריפל, ובתו יוליה. המסעדה שבה אכלו השניים - גבר ואישה - אחד מהם אזרח רוסי - נאטמה בידי המשטרה וכך גם כל האזור שסביבה. המשטרה: לא נמצא בגופם גז מסוג נוביצ'וק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

שוטרים שהגיעו למקום החלו באיסוף ממצאים מזירת האירוע. לאחר בדיקת זהותם של שני הסועדים התברר שאחד מהם הוא אזרח רוסי אך לא דווח האם מדובר בגבר או באישה. בנוסף, הבוקר שללה המשטרה את האפשרות שהשניים נחשפו לרעלן נוביצ'וק, ששימש להרעלת סקריפל ובתו. חקירת נסיבות המקרה עדיין נמשכת.

המרגל סרגי סקריפל ובתו יוליה (צילום: sky news, חדשות)
סרגי סקריפל ובתו יוליה | צילום: sky news, חדשות

עדי ראייה שהיו במסעדות הסמוכות סיפרו שהבחינו במשטרה מפנה משם מישהו שמכוסה בסמיכה אך לא הצליחו להבחין במי מדובר. המשטרה סגרה את הכבישים הסמוכים למסעדה ונשלל הקשר למקרה ההרעלה הקודם.

זירת ההרעלה השנייה באנגליה. מסוף יולי 20 (צילום: Sky News, חדשות)
זירת ההרעלה השנייה באנגליה. מסוף יולי 20 | צילום: Sky News, חדשות

רק לפני חודשיים בהלה פקדה את תושבי הערייה לאחר שרשויות החירום בממלכה הוזנקו לאותה מסעדה בה הורעלו סרגיי ויוליה סקריפל, ועל פי הדיווחים אדם בשנות ה-30 לחיו פונה בזמן שחש ברע מהמסעדה.

בסוף חודש מרס 2018, בוצע ניסיון חיסול של מי שהיה סוכן כפול - סרגיי סקריפל ובתו יולה בעזרת גז העצבים, נוביצ'יק. הם נמצאו מחוסרי הכרה על ספסל בעיירה סליסבורי והם אושפזו בבית החולים במצב קשה.