צבא סוריה מתבסס סמוך לגבול ישראל (צילום: רויטרס, חדשות)
ארה"ב מצמצמת את מעורבותה בסוריה | צילום: רויטרס, חדשות

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה היום (שישי) שתפסיק להעביר לסוריה את כספי הסיוע בסך 230 מיליון דולרים שנועדו לשיקום המדינה המדממת. על פי ההודעה, בכוונת הממשל להסיט את הכספים למטרות אחרות ולהשתמש בהם עבור "סוגיות מפתח אחרות במדיניות החוץ".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי דוברת המחלקה, הת'ר נאוארט, לא יועברו לסוריה כספי שיקום עד שוושינגטון תראה מהלך פוליטי "אמין ובלתי הפיך" בהובלת האו"ם. מדובר בכספים שממשל טראמפ הקפיא בחודש מרס לצורך הערכה מחדש של המעורבות האמריקנית בסוריה.

עם זאת, נאוארט הבהירה שארה"ב גייסה מחברות אחרות בקואליציה בהובלתה סכום של 300 מיליון דולרים שיועברו לשיקום האזורים ששוחררו מידי המדינה האסלאמית בצפון-מזרח סוריה. לדברי בכיר אמריקני, ארה"ב תישאר בסוריה ותחתור להביא ל"תבוסה תמידית" של דאע"ש.

"ההחלטה לא אומרת שארה"ב מצמצת את מחויבותה למטרותיה האסטרטגיים בסוריה", אמרה נאוארט. לדבריה, סעודיה תרמה 100 מיליון דולרים ואיחוד האמירויות התחייבה להעביר 50 מיליון דולרים לטובת מאמצי השיקום.

דוברת מחלקת המדינה הוסיפה כי שגריר ארה"ב לשעבר בעירק, ג'ים ג'פרי, ישמש כיועץ מיוחד למזכיר המדינה מייק פומפאו בעניין סוריה. לדבריה, ג'פרי יפקח על המגעים סביב תקופת המעבר הפוליטי במדינה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/