זוכה הטורניר, נובאק ג'וקוביץ' (צילום: AP, חדשות)
בפעם ה-3: ג'וקוביץ' זוכה בתואר | צילום: AP, חדשות

בפעם ה-3 נובאק ג'וקוביץ' זכה באליפות ארצות הברית הפתוחה: הסרבי שדורג במקום ה-6 בעולם טרם הטורניר גבר ב-3 מערכות על חואן מרטין דל פוטרו המדורג 3 בעולם. נולה רשם 3:6 6:7 3:6 מרשים תוך שלוש שעות ו-15 דקות וזכה בתואר הגראנד סלאם ה-14 בקריירה שלו. בכך רושם נולה קאמבק מפואר: לאחר שהידרדר בדירוג העולמי הוא זוכה בגראנד סלאם שני ברציפות לאחר שזכה גם בווימבלדון ביולי האחרון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אחרי שזכה בווימבלדון השנה, ג'וקוביץ' ממשיך לקטוף תארים ולשבור שיאים. "אחרי שעברתי ניתוח במרפק בתחילת השנה זה היה תקופה קשה אבל מהמקום הזה למדתי וניסיתי להפיק את המירב", אמר הסרבי לאחר הזכייה. ג'וקוביץ' מתמקם במקום ה-3 בהיסטוריה מבחינת כמות תארי הגראנד סלאם לצידו של אלוף מיתולוגי אחר - פיט סמפראס. במקום השני ברשימה נמצא רפאל נדאל עם 17 תארים ורוג'ר פדרר נמצא במקום הראשןו עם 20 זכיות בטורנירי גראנד סלאם.

נובאק גוקוביץ, אליפות ארצות הברית הפתוחה (צילום: AP, חדשות)
ג'וקוביץ' | צילום: AP, חדשות

"קיוויתי שהוא יהיה כאן הלילה ורציתי להגיד לו 'פיט אני אוהב אותך'". ג'וקוביץ' רשם הבוקר הישג נוסף כשעלה למקום הראשון בטבלת המרוויחים אי פעם על מגרש הטניס. הצ'ק בו זכה, על סך 3.8 מיליון דולר העלה את מאזן הפרסים בהם זכה הטניסאי בטורנירים השונים ללמעלה מ-119 מיליון דולר, בכך עקף את השיאן הקודם, פדרר שזכה בכמעט 117 מיליון דולר.

נולה לא שכח לפרגן גם ליריבו במשחק שחזר לטופ העולמי אחרי שהחלים ממספר פציעות טורדניות: "אני רוצה לברך את חואן מרטין על הדרך המדהימה שהוא עשה למרות הפציעות. הוא האמין ועבד קשה ואני מאמין שהוא ידיע שוב למעמד הזה".

"זה לא קל לדבר כרגע", אמר המפסיד חואן מרטין דל פוטרו. "אני כל כך שמח לשחק בגמר לצד האליל הזה - ג'וקוביץ' - הוא יודע שהוא אחד השחקנים שאני הכי נהנה לראות מנצח. אמנם אני עצוב כי הפסדתי אבל אני שמח עבור נולה. לא ויתרתי למרות כל הפציעות, הצלחתי להגיע לגמר 9 שנים אחרי שניצחתי פה וזה דבר מדהים עבורי, בין היתר כי מדובר בטורניר האהוב עליי".

חואן מרטין דל פוטרו (צילום: AP, חדשות)
חואן מרטין דל פוטרו | צילום: AP, חדשות

מהלך המשחק

המשחק נפתח באופן שקול כאשר אף אחד מהשחקנים לא מצליח להגיע לנקודת שבירה. המומנטום השתנה כאשר נולה חזר מפיגור 40:0 במשחקון השמיני בדרך לשבירה הראשונה במשחק שהסיפקה לו על מנת לנצח את המערכה הראשונה 3:6. המערכה השנייה נפתחה גם היא בשליטה של ג'וקוביץ' שגם שבר ועלה ל-1:3. דל פוטרו העלה הילוך ושבר לראשונה במשחק בדרך ל-3:3.

רגע הזכייה (צילום: AP, חדשות)
רגע הזכייה | צילום: AP, חדשות

הארגנטינאי לא הצליח לנצל את המומנטום שיצר לעצמו וב-3 נקודות השבירה שהשיג לאחר מכן - הפסיד. בסופו של דבר המערכה הגיע לשובר שוויון אותו ניצח ג'וקוביץ' בתוצאה 5:7. גם בתחילת המערכה השלישית נולה שבר את דל פוטרו ולאחר מכן נשבר בעצמו. אלא שהפעם הסרבי - שהתעקש לשחק על הבקהנד של יריבו - שבר שוב, שמר על קור הרוח ועל ההגשה וזכה בפעם השלישית באליפות ארצות הברית הפתוחה.