"אוהב את מה שאני עושה". כץ (צילום: AP, חדשות)
"אוהב את מה שאני עושה". כץ | צילום: AP, חדשות

מורטון כץ הוא עורך דין בקונטיקט שבארה"ב, עד כאן לא נשמע כמו משהו לא שגרתי. אלא שבניגוד לגיל הממוצע ולניסיון המקצועי של רוב הקולגות שלו, כץ החל לעבוד בתפקיד בשנת 1951 גם היום כשהוא בן 99 הוא ממשיך לעבוד מדי יום בפרקליטות המדינה ומצהיר: "לא אעזוב עד שיוציאו אותי מכאן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כץ, החל את לימודי המשפטים לאחר שירותו הצבאי במלחמת העולם השנייה. לאחר שנלחם באפריקה, איטליה, צרפת וגרמניה החל את לימודיו באוניברסיטת אוקון. על אף שמאז משרדי עורכי הדין השתנו והשימוש במחשבים הפך לדבר שבשגרה הוא מתעקש להישאר נאמן לטלפון ולזיכרון האישי שלו. עם זאת, הקולגות הצעירים מעידים כי הזיכרון שלו חריף במיוחד וכי לא פעם הם מתרשמים ממנו עמוקות.

"אני אוהב את מה שאני עושה, אני לא יודע מה אעשה אם לא אעסוק במשפטים", אמר כץ שמעיד כי רק פעם אחד נתקל בלקוח שהתלונן על גילו המבוגר. "יש הרבה תסכולים אבל זה מאוד מספק". שופט בית המשפט העילון עומר וויליאמס העיד על כץ כי הועל אף גילו המבוגר הוא מתמודד בהצלחה רבה עם מקרים קשים במיוחד. "זה בהחלט מדהים, הוא פשוט דוגמא יפה למה שישי למין האנושי להציע", אמר וויליאמס.

בלשכת עורכי הדין האמריקנית לא יודעים להגיד האם הוא הכי מבוגר במדינה שמכהן בתפקיד, משום שאין רשימות מסודרות של האינפורמציה הזו. אולם מנכ"ל הלשכה מעיד: "אני לא מכיר אף אחד בגיל הזה שעדיין בתפקיד.