טראמפ ופוטין (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
"רואה בו אחראי", טראמפ ופוטין | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הלילה (רביעי) בריאיון לרשת CBS כי הוא מסכים שהרוסים אכן התערבו בבחירות 2016, וכי פוטין הוא האחראי הישיר לכך. זאת לאחר מסיבת העיתונאים השנויה במחלוקת שערכו הנשיאים, בה טראמפ אמר כי אין לו סיבה להאמין שהרוסים התערבו בבחירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הריאיון, טען טרמאפ שהצהיר "כמה פעמים בעבר", שהוא מסכים עם הטענה שהרוסים התערבו בבחירות לנשיאות. הריאיון התקיים לאחר שהנשיא שספג ביקורת קשה על כך שבמהלך מסיבת העיתונאים שקיים עם ולדימיר פוטין בהלסינקי, טען, לכאורה, כי אין לו כל סיבה להאמין שהרוסים התערבו בבחירות, מה שסותר את הממצאים של מספר מסוכנויות הביון האמריקניות.

ביום שלישי הצהיר טראמפ כי נפל בלשונו כשאמר זאת, וכי הוא מקבל את הממצאים של סוכנויות הביון. בריאיון הנוכחי, אמר כי הוא רואה בפוטין כאחראי לאותה התערבות. "הוא אחראי על מה שקורה במדינה, בדיוק כמו שאני רואה בעצמי אחראי למה שקורה במדינה הזאת", אמר. "ללא ספק בתור המנהיג של המדינה אני חייב לראות בו אחראי".

כשמנחה התוכנית שאל את טראמפ מה אמר לנשיא הרוסי בעניין, כשפגש אותו, השיב הנשיא: "הייתי נחרץ מאוד בעניין שלא נוכל לסבול התערבויות". עם זאת, ציין טראמפ כי אנחנו חיים "בעולם המבוגרים", הוא עקץ את קודמו בתפקיד ורמז כי הגישה שנקט ברק אובמה מול הרוסים לא הניבה תוצאות.