30 סבלו ממנת יתר, אוניברסיטת ייל (צילום: Sky News, חדשות)
30 סבלו ממנת יתר, אוניברסיטת ייל | צילום: Sky News, חדשות

כ-30 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי כתוצאה ממנת יתר של תחליף מריחואנה סינתטי סמוך לאוניברסיטת ייל היוקרתית שבקונטיקט, ארצות הברית. רשת סקיי פרסמה היום (חמישי) כי גורמי רפואת חירום בניו-הייבן הוזעקו אתמול למקום וטיפלו בכמה מקרים. את היתר פינו כוחות הרפואה לבית החולים לקבלת טיפול הולם יותר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי לפחות 76 מקרי מנת יתר אירעו בעיר תוך פרק זמן של 24 שעות. ככל הנראה המטופלים סבלו מהשפעות חומר המזוהה כתחליף סינתטי למריחואנה, הידוע גם בשם K2 או כ"ממבה שחורה".

המשטרה המקומית עצרה אדם אחד שעל פי החשד קשור לפחות לחלק מהמקרים שדווחו. יצויין כי אף אדם לא מת ממנת היתר, אך רבים סבלו מתסמינים שאינם מסכנים חיים, כך נמסר מהמשטרה.

על כל פנים, 13 חולים הובהלו לבתי חולים וכמו כן עד כה נראה כי אף אחד מהמעורבים לא היה סטודנט באוניברסיטה היוקרתית. יחד עם זאת, מספר מטופלים נזקקו ליותר מטיפול בודד נגד מנת היתר.

"זוהי הפעם השניה או השלישית שבה העברנו את אותם חולים בעקבות אותם תסמינים", אמר בכיר בשירותי הרפואה לערוץ טלוויזיה מקומי. "מתוך שבעה מטופלים, ארבעה הגיעו זו הפעם השלישית לבית החולים לקבלת טיפול".

מריחואנה סינתטית מורכבת מכימיקלים מסוימים המאפשרים עישון או מכירה של הסם כנוזל. כך, אפשר להשתמש בתחליף באמצעות סיגריות או באמצעות מכשירי אידוי.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו:
https://newsevent.co.il/