פלורנס מהחלל (צילום: רויטרס, חדשות)
הוריקן פלורנס מתחנת החלל הבינ"ל | צילום: רויטרס, חדשות

"נערכים למכה חזקה": המרכולים בצפון ובדרום קרוליינה מציידים את המדפים במים ובלחם ובחנויות כלי הבית נמכרים לוחות עץ וגנרטורים בכמויות גדולות כהיערכות להוריקן "פלורנס" שצפוי להכות במרכז החוף המזרחי של ארה"ב לקראת סוף השבוע. חזאים בארה"ב מעריכים כי עד שתגיע ליבשה הסערה צפויה להמשיך להתחזק ועלולה להיות העוצמתית ביותר לפקוד את האזור בשלושת העשורים האחרונים. מצב חירום הוכרז בשתי הקרוליינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במרכז הלאומי של ארה"ב להוריקנים הודיעו היום (שני) כי הסערה שהתחזקה לדרגה 4 מתוך 5 צפויה לפגוע ביבשה מתישהו בין חמישי בערב לשישי בבוקר. לפי מומחי המרכז, ההוריקן נמצא כעת במרחק של כ-2,000 קילומטרים עם רוחות שנעות במהירות של 210 קמ"ש.

ממגנים את הבתים (צילום: רויטרס, חדשות)
ממגנים את הבתים | צילום: רויטרס, חדשות

בשעות הבוקר הסערה הייתה מוגדרת בדרגה 3, אך במהלך ההתקדמות שלה מעל המים החמימים של חלקו המערבי של האוקיינוס האטלנטי היא התחזקה. סערה בדרגה 3 נושאת עמה רוחות במהירות של 180 עד 209 קמ"ש. לפי המרכז להוריקנים, סערה שמוגדרת דרגה 3 יכולה לגרום לנזק "הרסני", ואילו סערה בדרגה 4 נושאת רוחות במהירות של לפחות 210 קמ"ש וצפויה לזרוע הרס רב הרבה יותר.

"קיימת סכנת חיים הולכת וגוברת כתוצאה מהפגיעה של פלורנס", אמרו במרכז להוריקנים. "בין הנזקים הצפויים ניתן למנות סערה חזקה באזור החוף, הצפות נרחבות כתוצאה מהגשמים העזים ונזקים שייגרמו מהרוחות החזקות".

הוריקן פלורנס (צילום: CNN, חדשות)
עוד מבט על הוריקן פלורנס | צילום: CNN, חדשות

המושלים של צפון ודרום קרוליינה הכריזו על מצבי חירום לקראת פגיעת הסערה. לדברי הנרי מקמסטר, מושל דרום קרוליינה, סוכנות החירום של המדינה "נערכת לאסון בקנה מידה גדול".

מקבילו בצפון קרוליינה, המושל רוי קופר, הפציר בתושבים להיערך לשלל האיומים כתוצאה מהסערה. הוא הדגיש כי מדינתו "נערכת למכה חזקה" במה שהחזאים מעריכים שתורגש בכול רחבי המדינה. בעקבות החשש מהסערה הנשיא דונלד טראמפ ביטל עצרת בעיר ג'קסון, מיסיסיפי.