טראמפ. "לא מבקש לפגוע באירן" (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הבחירות מתקרבות וטראמפ מאיים: בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יחתום היום (רביעי) על צו נשיאותי שיאפשר הטלת סנקציות על חברות זרות או אזרחים זרים שיתערבו שלא כחוק בבחירות האמצע לבית הנבחרים ולסנאט האמריקניים שיתקיימו בעוד כחודשיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווח הצו קובע כי כל גוף או אדם שסוכנויות המודיעין תקבענה שהתערב בבחירות, ייענש ויספוג סנקציות. זאת על רקע היערכות כוחות הביטחון והמודיעין של ארה"ב למניעת התערבות זרה בבחירות האמצע במדינה בעוד כחודשיים.

גבעת הקפיטול.ישמרו על רוב? (צילום: רויטרס, חדשות)
בניין הסנאט. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בעבר הצהיר טראמפ כי על אף הקביעה של כלל סוכנויות המודיעין האמריקניות כי רוסיה התערבה בבחירות לנשיאות בשנת 2016, הוא נוטה להאמין להכחשתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. את החקירה המתמשכת של החוקר המיוחד רוברט מולר בדבר התערבות רוסית בבחירות מקפיד טראמפ לכנות "ציד מכשפות".

בחודש יולי, לאחר שאמר בפסגה משותפת עם פוטין בהלסינקי כי הוא מאמין לנשיא הרוסי, ספג טראמפ ביקורת חריפה ושינה מיד את עמדתו. הוא טען כי התכוון להגיד ש"אין סיבה שזו לא הייתה רוסיה" שהתערבה בבחירות, אך שבכל מקרה לא הייתה לכך השפעה על התוצאות.

ישפיע על פוטין? טראמפ ונתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
פגישת טראמפ ופוטין. חזר בו מדבריו | צילום: רויטרס, חדשות

באותה הזדמנות הצהיר הנשיא האמריקני כי יש לו "אמון מלא" בסוכנויות המודיעין שלו, וכי יעשה הכל כדי למנוע התערבות נוספת בבחירות בנובמבר לבית הנבחרים ולסנאט.