נתניהו נגד זריף נגד נתניהו (צילום: רויטרס, פלאש 90 / אלכס קולומיסקי, חדשות)
זריף ונתניהו | צילום: רויטרס, פלאש 90 / אלכס קולומיסקי, חדשות

"פצצות האטום היחידות באזור – של ישראל וארה"ב" – כך צייץ היום (רביעי) שר החוץ האירני מוחמד ג'וואד זריף בחשבון הטוויטר שלו. את הדברים אמר ביום הבינלאומי למניעת ניסויים גרעיניים. והמתקפות האירניות נגד ארה"ב לא הסתיימו שם: המנהיג העליון של אירן, עלי חמינאי, הבהיר מאוחר יותר כי "לא נקיים משא ומתן עם בכירים אמריקנים שקרנים בשום רמה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ארה"ב היא המדינה היחידה שהשתמשה אי פעם בנשק גרעיני", הוסיף זריף. "וישראל היא מדינה תוקפנית. בואו נזכור שאירן קראה לפרז את האזור מנשק גרעיני מאז 1974".

חמינאי הוסיף בדבריו כי "על אירן לוותר על התקווה שאירופה תציל את הסכם הגרעין אחרי הנסיגה האמריקנית. ההסכם הוא אמצעי, לא מטרה, ואפשר לנטוש אותו אם אינו משרת את האינטרס הלאומי".

חמינאיו בכירים אירניים, היום (צילום: מתוך התקשורת האירנית, חדשות)
חמינאיו בכירים אירניים, היום | צילום: מתוך התקשורת האירנית, חדשות

זריף התייחס גם לאזהרה שהוציאו בצרפת לדיפלומטים שלה, להימנע מביקורים שאינם הכרחיים באירן, מחשש למטען תופת שיכוון נגד גורמים צרפתיים. "אויבים מנסים להשפיע על יחסי אירן-צרפת", אמר זריף. ההנחיה נמסרה במסמך פנימי שהגיע אתמול לידי רויטרס ונשלח לאותם גורמים לפני 9 ימים.

"בהתחשב בסיכונים הביטחוניים הידועים", נכתב, "כל קציני המחלקות, גם מהמפקדה (שנמצאת בחו"ל) נדרשים לדחות עד להודעה חדשה - למעט עבודה דחופה - כל תכניות נסיעות אל אירן".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/