ההוריקן מתקרב, הנשיא מתרברב: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הזהיר הערב (שלישי) את תושבי מדינות קרוליינה במזרח המדינה להתרחק מדרכה של הסופה "פלורנס", שצפויה להתחזק להוריקן בדרגה 4 או 5 וליצור הרס עצום. הנשיא אף התייחס לסופה "מריה" בשנה שעברה בפוארטו ריקו, בה נהרגו על פי ההערכות כמעט 3,000 בני אדם, וכינה את ההתמודדות עמה "הצלחה עצומה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני חושב שפוארטו ריקו הייתה הצלחה גדולה שלא קיבלה מספיק שבחים", אמר טראמפ בתגובה לשאלות עיתונאים. "במובנים מסוימים זו הייתה העבודה הכי טובה אבל איש לא הבין את זה, קשה להבין את זה בגלל שלא היה להם חשמל עוד לפני הסופה".

"אם תשאלו את המושל הנחמד הוא יגיד לכם – אני חושב שזה אחד המקרים הכי קשים בגלל אופי האי", הוסיף טראמפ. "אני חושב שזו אחת העבודות הכי טובות שנעשו בנושא הזה. פוארטו ריקו נפגעה לא מהוריקן אחד אלא משני הוריקנים".

פלורנס מהחלל (צילום: רויטרס, חדשות)
הסופה מהחלל | צילום: רויטרס, חדשות
אסון בממדים עצומים, פוארטו ריקו (צילום: CNN, חדשות)
ההרס בפוארטו ריקו | צילום: CNN, חדשות

במרכז החיזוי במדינה הזהירו כי הסופה פלורנס צפויה להגיע לעוצמות "מסכנות חיים" כשתגיע לחופי צפון ודרום קרוליינה ביום חמישי. הסופה נמצאת כעת במגמת היחלשות קלה אך צפויה להתחזק בשעות הקרובות.

לפני בוא הסופה ממהרים החוואים בצפון קרוליינה לקצור את הטבק והתירס כדי לנסות ולצמצם את הנזק הכלכלי שיספגו בשל הגשם והרוחות. המדינה הדרומית היא היצרנית הגדולה ביותר בארה"ב של טבק, ותעשיות החזירים והעופות שלה הן השניות בגודלן. החקלאות היא הענף הגדול ביותר במדינה, והיא צפויה לספוג מכה קשה בשל הסופה.

הוריקן פלורנס (צילום: AP, חדשות)
צילום: AP, חדשות
נערכים לפלורנס (צילום: AP, חדשות)
נערכים לפלורנס | צילום: AP, חדשות

הסופה פלורנס צפויה להביא עימה רוחות במהירות של 210 קילומטרים בשעה, יחד עם כ-50 סנטימטרים של גשם והצפות. עד כה הורו הרשויות במדינה ליותר ממיליון בני אדם להתפנות מבתיהם.