יועץ רה"מ דייויד קיז (ארכיון) (צילום: טוויטר, חדשות)
מכחיש. דיוויד קיז | צילום: טוויטר, חדשות

מתמודדת לסנאט במדינת ניו יורק מאשימה את דובר ראש הממשלה נתניהו לתקשורת הזרה, דיוויד קיז, בתקיפה מינית. האירוע התרחש ב-2013 ופורסם בגלי צה"ל לפני כשנתיים: קיז טען אז שהיחסים היו בהסכמה. שמה של המתלוננת לא נחשף בזמנו וכעת המתמודדת - ג'וליה סלאזאר - מפרסמת את הודעתה באופן גלוי. "ההאשמות הכוזבות הללו מושמעות על ידי מישהי שהוכחה פעמים רבות כחסרת כנות לגבי חייה", עקץ בתגובה קיז. "זוהי דוגמה נוספת לחוסר כנותה בנושא".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הודיעו לי שיתפרסם סיפור שמזהה אותי כקורבן של תקיפה מינית", כתבה סלאזאר. "לפני שזה מתפרסם אני רוצה לצאת עם הסיפור בגלוי ולאשר שאני נפלתי קורבן לתקיפה מינית מצד דייויד קיז". סלאזאר הוסיפה, בהודעה שפרסמה בחשבון הטוויטר שלה, שהכתבה שאמורה להתפרסם בנושא נועדה "להטיל ספק בהאשמות שלי ושל נשים אחרות נגד קיז. שוחחתי ברקע עם עיתונאים אחרים שחקרו האשמות נגד קיז, אבל מעולם לא דיברתי על כך בגלוי עד עכשיו".

עוד כתבה סלאזאר, שתנסה להיבחר בעוד יומיים לתפקיד: "יש סיבה שנשים לרוב לא מתלוננות אחרי חוויה טראומטית - בגלל התגובות האכזריות והטריגרים שבאים לאחר מכן. אני מאמינה שקורבנות תקיפה מינית לא צריכות לעבור 'אאוטינג' כזה, ואני נעצבת בגלל ההשפעה האפשרית של הסיפור הזה על נשים אחרות".

אחת המאשימות נגד קיז. ג'וליה סלאזאר (צילום: AP, חדשות)
סלאזאר, ארכיון | צילום: AP, חדשות

ב-2016 פורסם בגלי צה"ל כי צעירה אמריקנית טוענת שקיז תקף אותה מינית כשנתיים וחצי קודם לכן בדירתו במנהטן. הוא מצדו טוען כי לא כפה עליה דבר - ואף נמצא דובר אמת בבדיקת פוליגרף שעבר בשב"כ. "הדובר החדש של ראש ממשלת ישראל הוא אדם שתקף אותי מינית ואני כאן כדי לספר זאת בגוף ראשון", כתבה אז בסמוך לכניסתו לתפקיד. "אני עדיין זוכרת באופן חד את הלילה שבו זה קרה ויש לי גם עדויות שתומכות בכך".

לדבריה, הקשר עם קיז החל לאחר שכתבה מאמר כשהייתה סטודנטית בת 22. קיז, שבאותה תקופה ניהל ארגון לזכויות אדם, ביקש לפגוש אותה על מנת לשוחח איתה על המאמר. "נפגשנו בבית קפה והיינו שם במשך פחות משעה כי המקום נסגר. מכיוון שהיינו באמצע שיחה על ויכוח פוליטי ידידותי, הסכמתי להגיע אליו לדירה במרכז ניו יורק. זה נראה לי תמים לחלוטין".

"אבל מהרגע שנשארנו לבד, לא עניינו אותו עוד הדיבורים על פוליטיקה. הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות ושלא ראוי שאפרט כאן בפייסבוק", היא מוסיפה. "התנגדתי, ניסיתי להיות מנומסת אבל הוא התעקש. אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים לאחר שהתנגדתי להישאר בדירתו הוא באופן פיזי כפה עצמו עליי ורק לאחר שנעניתי לו הוא הרשה לי לעזוב את הדירה".

"אני זוכרת שנכנסתי למעלית בוכה ויצאתי לפני קומת הקרקע כדי שאוכל להסתיר את הדמעות מהשוער בכניסה לבניין", היא המשיכה. " הייתי צריכה להגיד משהו אז בנובמבר 2013, הייתי חייבת ללכת למשטרה כבר אז ולא להתעטף בבושה".