קריסת הגשר באיטליה: החברה האיטלקית שהייתה אחראית על הגשר שקרס אמש (שלישי) הודפת את הטענות לתחזוקה לקויה וטוענת כי היא עמדה בכל התקנים וכל ההתחייבויות שלה לתחזוקת הגשר.עד כה נקבע מותם של 39 בני אדם בתקרית, מתוכם 3 ילדים, למעלה מ-30 נפצעו ושלושה עדיין מוגדרים כנעדרים.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראשי החברה שאחראית על תחזוקת הגשר בגנואה,"אוטוסטרדה פר לאיטליה", סרבו לקבל את קריאת הממשלה להתפטר מתפקידם נוכח האסון. בעוד שבעיר גנואה בה התרחש האירוע הוכרזו שני ימי אבל, החברה טוענת כי עמדה בכל התחייבויותיה בנודע לתחזוקת הגשר. שר התחבורה האיטלקי קרא להנהלה הבכירה של החברה להתפטר ואף אמר כי הוא שוקל לשלול את זיכיון החברה לתחזק כבישים במדינה.

מה שנותר מהגשר (צילום: רויטרס, חדשות)
מה שנותר מהגשר | צילום: רויטרס, חדשות

ראש ממשלת איטליה קונטה הכריז על מצב חירום של 12 חודשים באזור גנואה בעקבות הקריסה. בנוסף, נשיא איטליה מטרלה התייחס גם הוא לאסון וטען כי צריכה להתנהל "חקירה יסודית וחמורה" בעקבות המקרה. בתיעוד של רחפן מאזור האסון ניתן לראות את הריסות הגשר בו נכלאו במשך שעות ארוכות משפחות ונהגים שהיו על הגשר בזמן הקריסה.

אנטוניו ברנסיך, פרופסור איטלקי לאדריכלות, טען שהוא הזהיר מפני קריסת הגשר כבר בשנת 2016. "גשר כזה היה צריך להחזיק מעמד לפחות כ-100 שנים", הסביר. "ביצעו בו חיזוקים בשנות ה-80 וה-90 אבל הם לא היו חיזוקים משמעותיים ולכן התרעתי בעבר כי הגשר עשוי לקרוס".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/