ראשידה טלאיב (צילום: CNN, חדשות)
ראשידה טלאיב | צילום: CNN, חדשות

היסטוריה בארצות הברית? ראשידה טלאיב צפויה להפוך לאישה המוסלמית הראשונה שתיבחר לקונגרס האמריקני. כלי תקשורת בארה"ב ציינו כי לפי התחזיות נראה ששום דבר לא יעמוד בדרכה של טלאיב, אישה ממוצא פלסטיני, במועמדותה להנהגת אזור מספר 13 של מישיגן. בעבר כבר נבחרו מועמדים גברים ומוסלמים לקונגרס, אך אם תיבחר טלאיב היא תהיה האישה הראשונה שעושה זאת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טלאיב גברה על מועמדים דמוקרטים אחרים שביקשו להתמודד לקונגרס בחבל הבחירה, ועד כה אין מועמד רפובליקני שיתמודד מולה ב"בחירות אמצע הכהונה" שיתקיימו בנובמבר הקרוב. עם זאת, היא עדיין עשויה לגלות מועמדים עצמאיים שינסו לקבל את המושב של אזור 13 אך באופן מסורתי לאורך שנים, נותר איזור 13 בידיים דמוקרטיות.

מתוך 90 אזרחים מוסלמים המועמדים השנה לקונגרס, טלאיב - בתם הבכורה של מהגרים פלסטינים, כבר סללה את דרכה לגבעת הקפיטול. היא תתפוס את מקומו של ג'ון קוניירס, שפרש אחרי יותר מיובל שנים בתפקיד, בעקבות תלונות על הטרדה מינית.

בית הקונגרס (צילום: רויטרס, חדשות)
בית הקונגרס | צילום: רויטרס, חדשות

"זה לא נוגע רק להתייצבות ולהצגת האמונה שלי. אני רוצה לשנות את העולם, אני רוצה שלאנשים כמוני יהיה ייצוג", אמרה ל-CNN, שזו איננה המשרה הציבורית הראשונה שלה. לדרכה של ראשידה, שכבר כיהנה בבית המחוקקים של מישיגן, התייחס זאכי ברג'ניזי שכיהן כיועץ לענייני מוסלמים של נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה: "ראשידה היא דוגמא מושלמת לבניית כוח באופן שיטתי. היא לא באה משום מקום אלא בנתה את עצמה במשך עשור בדרכה למעלה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il