ניסיון התנקשות בשידור חי: נאום שנשא נשיא ונצואלה ניקולס מדורו במהלך עצרת צבאית נקטע לפנות בוקר (ראשון) בפתאומיות וחיילים תועדו נמלטים לפני שהשידור הממלכתי הופסק. הרשויות במדינה מסרו שהנאום נקטע לאחר שמספר רחפנים חמושים בחומרי נפץ התפוצצו סמוך לאירוע במה שנחשד כניסיון לבצע "מתקפת טרור" נגד הנשיא. מדורו ושאר בכירי הממשל ששהו במקום חולצו ללא פגע, אך שבעה אנשי המשמר הלאומי נפצעו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדורו נאם במהלך עצרת לציון 81 שנים לייסוד המשמר הלאומי, שהתקיימה בבירה קראקס. מדורו דיבר על המשבר הכלכלי החמור במדינה בזמן האירוע. "בשביל ונצואלה מפוכחת, אנחנו הולכים להמר על טובת המדינה. הגיעה השעה של שיקום כלכלי", אמר מדורו ומייד לאחר מכן נקטעה ההקלטה והמנהיג נראה כשהוא, רעייתו והבכירים סביבם מסתכלים לכיוון השמיים בבהלה לאחר שברקע נשמע רעש לא ברור.

המצלמות הוסטו מהבמה ועל מסכי הטלוויזיה נראו שורות החיילים שעמדו על הכביש הראשי, בזמן שהנשיא פונה על-ידי אנשי הביטחון. אחרי מספר שניות השורות המסודרות התפרקו ועשרות החיילים נמלטו מהמקום בהמוניהם מה שהוביל להפסקת השידור. שר המידע חורחה רודריגז מסר כי מתקפת הרחפנים היא ניסיון לפגוע במנהיג.

מאות חיילים תועדו נמלטים (צילום: AP, חדשות)
מאות חיילים תועדו נמלטים | צילום: AP, חדשות

"בדיוק בשעה 17:41 (שעון מקומי) נשמעו מספר פיצוצים", אמר רודריגז בהודעה שנמסרה בטלוויזיה הממלכתית דקות לאחר התקרית. "החקירה מעלה בבירור שהם נגרמו כתוצאה מכלים שנראים כמו רחפנים שנשאו חומרי נפץ". נשיא האסיפה הלאומית של ונצואלה, דיסודאדו קבלו, כינה בציוץ את התקרית כ"מתקפת טרור נגד הנשיא והפיקוד הצבאי הבכיר", והאשים את האופוזיציה במעשה.

הנשיא מדורו התייחס לתקרית ואמר שכל הסימנים מצביעים על ניסיון התנקשות מצד "פלגים בימין הקיצוני", בסיוע שותפיהם בקולומביה ובארה"ב. "ראיתי כלי מעופף שהתפוצץ מולי בזמן שנאמתי", שחזר הנשיא בהודעה מצולמת. "תחילה חשבתי שמדובר בתקלה כלשהי בעצרת, ואז הגיע הפיצוץ השני".

מדורו הוסיף שמייד לאחר התקרית נפתחה חקירה וחלק מהמעורבים כבר נעצרו. "הרחפן ניסה לפגוע בי אבל נשמרתי בעזרת מגן של אהבה", הוסיף הנשיא. "אני בטוח שאמשיך לחיות עוד שנים רבות".

עם זאת, גורמים בשירותי הכבאות של ונצואלה דחו את גרסת הממשלה לאירועים. שלושה בכירים ששוחחו עם סוכנות הידיעות AP וביקשו לשמור על עילום שם טענו שמדובר בסך הכל בפיצוץ של בלון גז בדירה סמוכה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/