החוף המזרחי בכוננות ספיגה: סופת ההוריקן "פלורנס" מתקדמת לעבר היבשה וצפויה על פי ההערכות להכות מחר (שישי). מרכז ההוריקנים הלאומי של ארה"ב הודיע כי הסופה נחלשה לדרגה 3 - אך עדיין תהיה ההרסנית ביותר שפקדה את האזור מזה 30 שנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קוטרה של הסופה הוא 650 קילומטרים והיא מלווה ברוחות הרסניות של 220 קילומטרים בשעה. מלבד הרוח יש צפי לכ-750 מ"מ של גשם, והממטרים העזים שיירדו צפויים לגרום לשיטפונות כבדים.

"רוחות עזות והצפות בדרך" (צילום: NASA, חדשות)
הסופה "פלורנס" | צילום: NASA, חדשות

על פי התחזיות, יש כרגע שני תרחישים אפשריים. האופטימי יותר, הוא שהסופה תדלג צפונה ותגרום לנזקים מינוריים יחסים, אולם לפי התרחיש הפסימי - הסופה תמשיך במסלולה מערבית לעומק היבשה ותכסה שטחים נרחבים ביותר בהם נמצאים כ-20 מיליון איש, מה שמגדיל עוד יותר את פוטנציאל הנזק.

טראמפ (צילום: SKY NEWS, חדשות)
"הכי מוכנים אי פעם" | צילום: SKY NEWS, חדשות

"אל תהמרו על חייכם שתוכלו למפלצת הזאת", אמר מושל צפון קרוליינה רוי קופר. "אנחנו לא רוצים לאבד חיים אפילו של תושב אחד בסופה הזאת". יותר ממיליון בני אדם נמצאים באזור שהוגדר על ידי הרשויות כאזור של פינוי חובה.

עד כה מיליון איש הצטוו להתפנות מבתיהם, וככל שתתקדם הסופה ייתכן שההוראת הפינוי תורחב לאזורים נוספים. הנשיא טראמפ הודיע כי ארצו ערוכה לאסון, וכדוגמה להיערכות סיפק את ההתמודדות עם הוריקן "מריה" אשתקד, שהביאה למותם של כ-3000 תושבי פוארטו ריקו - שטח חסות של ארה"ב ועוררה גל של ביקורת נגד הבית הלבן. "אני חושב שעשינו שם את אחת העבודות הטובות ביותר אי פעם", אמר טראמפ.