אירן במסר מאיים (צילום: רויטרס, חדשות)
ממשיכה לאיים - ובעיקר לספוג. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מזכיר המועצה האירנית לביטחון לאומי הכריז כי מעתה ואילך ארצו לא תסבול כל תוקפנות שנעשית בדרך של "פגע וברח" בכל מקום בעולם ויש לה הזכות – וגם היכולת – להגן על עצמה: "עידן הפגע וברח בעולם - נגמר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המזכיר עלי שמחאני הוסיף כי "כל צעד עוין נגד ארצנו ייענה בעוצמה גדולה הרבה יותר. אנחנו מסוגלים להגן על עצמנו בכל תחום". דבריו הלוחמניים מגיעים על רקע הדיווחים על תקיפה ישראלית נוספת של יעדים אירניים בסוריה בשבוע שעבר, וגם על רקע ההודעה האירנית אתמול על כך שהסתיימה בניית מתקן חדש להעשרת צנטריפוגות בנתאנז.

"הסנקציות הבינלאומיות לא הצליחו לעצור את פיתוח תעשיית הנשק שלנו", אמר אתמול סגן שר ההגנה האירני לנושאים בינלאומיים, מוחמד אהאדי. "בין התוכניות החדשות של המשרד בקרוב - שיפור יכולות של מגוון סוגי כלי נשק וכלי מלחמה, זה נמצא בראש סדר העדיפויות".

הבסיס האירני שהותקף בחמה בשבוע שעבר (צילום: ImageSat International (ISI), חדשות)
הבסיס האירני שהותקף בחמה בשבוע שעבר | צילום: ImageSat International (ISI), חדשות

בשבוע שעבר דווח בסוריה כי מטוסי קרב ישראליים תקפו בסיסים אירניים באזור מסיאף שבמחוז חמה. באותו היום סיכמו בצה"ל שנה, ובתדרוך מיוחד לרגל המאורע הודה הצבא כי חיל האוויר תקף בסוריה כ-200 פעמים בשנה וחצי האחרונות ובשנה החלופה פעלה ישראל באופן משמעותי מול הניסיונות האירניים להתבסס בסוריה.

עוד נמסר מהצבא בתדרוך המיוחד לרגל ראש השנה, כי הכוחות האירניים הורחקו כ-80 ק"מ מגבול ישראל. עם זאת הדגישו בצבא גם כי כיום - לאחר הדיפת האירניים כביכול מהמרחב – עדיין קיימת נחישות של משמרות המהפכה להכניס אמצעי לחימה מתקדמים ולהעבירם לכוחות השונים הפועלים בדרום סוריה.