הציתו את המחאה. טראמפ וקוואנו, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ וקוואנו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הקרב על בית המשפט העליון בארה"ב: הנשיא האמריקני דונלד טראמפ השתלח היום (שישי) בעמוד הטוויטר שלו בדוקטור כריסטין בלייסי-פורד, האישה שמאשימה את מועמדו לבית המשפט העליון ברט קוואנו בתקיפה מינית כשהשניים למדו יחד בתיכון. "אני בטוח שאם התקיפה הייתה חמורה כמו שהיא אומרת, היא הייתה מתלוננת מיד לרשויות", כתב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מבקש שדוקטור פורד תספק את כל הפרטים כדי שנוכל ללמוד את הזמן והמקום", המשיך טראמפ. "השופט ברט קוואנו הוא איש טוב בעל מוניטין ללא רבב, שנמצא תחת מתקפה של פוליטיקאים מהשמאל שלא רוצים לדעת את התשובות, הם רק רוצים לעכב ולהרוס, העובדות לא משנות להם".

הפרופסורית מקליפורניה נחשפה ביום שני האחרון בריאיון ב"וושינגטון פוסט", כמי שלטענתה עברה ניסיון אונס על ידי המועמד ב-1982, כשהשניים למדו יחד בתיכון. קוואנו השיב לטענות ואמר השבוע כי "זו האשמה כוזבת לחלוטין. מעולם לא עשיתי דבר הדומה למה שהמאשימה מתארת – לה או לכל אדם אחר".

"מכיוון שזה לא קרה מעולם, לא היה לי מושג מי העלתה את ההאשמה הזו עד שהיא הזדהתה", כתב קוואנו בהודעה פומבית מטעמו. "אני מוכן לדבר על כך עם ועדת המשפט בסנאט בכל דרך שהוועדה תראה לנכון, על מנת להפריך את ההאשמה הכוזבת הזו, מלפני 36 שנים, ולהגן על היושרה שלי".

מחאה נגד קאבאנו (צילום: רויטרס, חדשות)
המחאה נגד קוואנו בסנאט | צילום: רויטרס, חדשות

פורד סיפרה כי בקיץ אחד בתחילת שנות ה-80, קוואנו וחבר גררו אותה לחדר השינה בבית של חבר. לטענתה, בעוד חברו מתבונן קוואנו הצמיד אותה למיטה על גבה וניסה לקרוע מעליה את בגד הים שלבשה.

כשניסתה לצעוק, לטענתה, הוא הניח את ידו על פיה. "חשבתי שהוא עוד יהרוג אותי בשוגג", תיארה. עוד סיפרה כי הצליחה להימלט בהמשך כשחבר נוסף של השופט ניסה להצטרף למעשים אך בשל שכרותם הם נפלו והיא נחלצה מאחיזתם.

פורד ציינה כי היא לא סיפרה לאף אחד על האירוע עד 2012, כשהייתה בטיפול זוגי עם בעלה. בחודשים האחרונים עברה בדיקה במכונת אמת על ידי ה-FBI ועברה אותה בהצלחה. הרפובליקנים הודיעו כי הם מתכוונים להמשיך בתהליך אישור מינויו של קוואנו, ולפי מקור בבית הלבן שדיבר עם ה"וושינגטון פוסט", "כל גבר יכול להיות קורבן לסיפורים כאלה היום".