ג'ון בולטון, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ג'ון בולטון | צילום: רויטרס, חדשות

משרדי הרשות הפלסטינית בוושינגטון יסגרו - כך צפוי להודיע היום (שני) ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי של ממשל טראמפ לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל. גורם בממשל ציין בפני העיתון כי מדובר בצעד נוסף בהרחבת הלחץ האמריקני על הפלסטינים בכל הנוגע להנעת שיחות השלום בין הרשות לבין ישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הדיווח, היועץ יודיע על המהלך היום בנאום מיוחד בפני "החברה הפדרליסטית", ארגון שמרני הדוגל בפרשנות מילולית בהקשר המקורי של החוקה האמריקנית, שחלקים ממנו הודלפו לעיתון.

"ארה"ב תמיד תעמוד לצד חברתנו ובת בריתנו ישראל", נכתב בטיוטת הנאום. "ממשל טראמפ לא ישאיר את המשרדים פתוחים בזמן שהפלסטינים מסרבים להתחיל במו"מ ישיר וכנה עם ישראל".

מתבצר בעמדתו. אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
יו"ר הרשות אבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשות

בולטון יאמר בדבריו כי סגירת הנציגות הפלסטינית משקפת הסכמה רחבה בקרב חברי הקונגרס בכל הנוגע לניסיונות הפלסטיניים לקדם חקירות נגד ישראל בבית הדין הפלילי. עם זאת, למרות המהלך, בולטון יעמוד על כך שהממשל עודנו מחוייב למציאת פתרון שיוביל לשלום בין ישראל והפלסטינים.

בנאומו, צפוי בולטון לתקוף גם את בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג (ICC) ולאיים בהטלת סנקציות אם בית הדין ימשיך בחקירות שלו נגד ישראל וארה"ב. "אם בית הדין ירדוף אחרינו או אחרי ישראל אנו לא נעבור על כך בשתיקה", נכתב. לפי הדיווח, הסנקציות יכללו מניעת כניסתם לארה"ב של שופטי ותובעי ה-ICC.

דונלד טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
יצליח להניע מו"מ? טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

"אנו נטיל עליהם סנקציות דרך המערכת הפיננסית האמריקנית ואנחנו נעמיד אותם לדין דרך המערכת הפלילית האמריקנית", צפוי בולטון להודיע, "ננהג באותה הדרך מול כל חברה או מדינה שתעזור לבית הדין לחקור אמריקנים".

"ארה"ב תומכת במו"מ ישיר ובריא בנוגע לתהליך השלום, אך אנו לא נרשה ל-ICC או לכל ארגון אחר להגביל את הזכות של ישראל להגנה עצמית. מדינות שישתפו פעולה עם החקירות נגד ארה"ב ובנות בריתה מסתכנות באיבוד התמיכה הכלכלית והסיוע הצבאי שאנו מעניקים לה".